Судове рішення #1191423
Справа №2-366/07 р

 

Справа №2-366/07 р.

РІШЕННЯ

ім'ям  України

 

8 серпня 2007 року Деражнянський районний суд Хмельницької області

    в складі:     головуючого - судді     Коваля Ф.І.

                       при секретарі                Демчишиній Н.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Деражня справу за  позовом

ОСОБА_1 до Волоськівської сільської ради про визнання права власності на спадкове  майно, -

          встановив:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Волоськівської сільської ради про визнання права власності на спадкове  майно.

     В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Волоське Деражнянського району померла ОСОБА_2. На праві приватної власності померлій належало будинковолодіння поАДРЕСА_1, вартістю 8141 грн. Протягом  тривалого часу однією сім'єю з померлою проживав у згаданому будинку батько позивача ОСОБА_3, котрий помер ІНФОРМАЦІЯ_2, не оформивши своїх спадкових прав після смерті ОСОБА_2. Позивач фактично вступив в управління спадковим майном, проте позбавлений можливості оформити свої спадкові права в державній нотаріальній конторі через відсутність правовстановлюючого документу на будинковолодіння, належне померлій ОСОБА_2, а тому він просить задовольнити його позов.    

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги .

Представник відповідача - Волоськівської сільської ради позов визнала повністю. Вона, зокрема, пояснила, що ті обставини, на які посилається позивач в обґрунтування його вимог, дійсно мали місце. У померлої ОСОБА_2. спадкоємці були відсутні, проте померлий ОСОБА_3, котрому ОСОБА_2. була рідною тіткою,  протягом багатьох років проживав з нею однією сім'єю за місцем її проживання в с. Волоське. Він помер, не оформивши своїх спадкових прав, а після його смерті у фактичне управління спадковим майном вступив його син ОСОБА_1- позивач по справі.  

           Вислухавши доводи сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

    Факт смерті ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджується копією актового запису про смерть.

     Як вбачається з довідки Деражнянського малого підприємства „Інвентаризатор”, будинковолодіння поАДРЕСА_1 Деражнянського району Хмельницької області, загальною вартістю 8141 грн., належало померлій ОСОБА_2.

Судом встановлено, що  померлий ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 протягом багатьох років проживав з померлою ОСОБА_2. однією сім'єю до часу відкриття спадщини. Це підтверджується довідкою Волоськівської сільської ради та поясненнями представника відповідача в судовому засіданні, а тому суд приходить до висновку, що померлий ОСОБА_3 як особа, котра проживала зі спадкодавцем однією сім'єю не менш як п'ять років до часу відкриття спадщини, був спадкоємцем четвертої черги за законом до майна померлої ОСОБА_2.

ОСОБА_3 помер, не оформивши своїх спадкових прав, і після його смерті у фактичне управління спадковим майном вступив позивач ОСОБА_1, що вбачається із довідки Волоськівської сільської ради. Останній є сином померлого ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про його народження.

Згідно з письмовим повідомленням Деражнянської державної нотаріальної контори із заявою про оформлення спадкових прав після смерті ОСОБА_2. ніхто не звертався і спадкова справа не заведена. Зі змісту цього ж повідомлення видно, що після смерті ОСОБА_3 із заявою про оформлення спадкових прав звернувся лише позивач. 

 Відповідно до ст.1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Враховуючи наведене, за ОСОБА_1 слід визнати право власності на спадкове майно померлої ОСОБА_2.

    Керуючись ст. ст. 213-215 ЦПК України, суд, -

         

              вирішив:

    визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженцем с. Волоське Деражнянського району Хмельницької області, право власності на майно померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, яким є жилий будинок, хлів і льох, розташовані по АДРЕСА_1, загальною вартістю 8141 грн.

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Хмельницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

 

                      

                            Суддя                                                                 Коваль Ф.І.

 

  • Номер: 6/534/31/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-366/07
  • Суд: Комсомольський міський суд Полтавської області
  • Суддя: Коваль Ф.І.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.04.2018
  • Дата етапу: 11.04.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація