Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И Справа № 2-680/07
про задоволення позову про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання у зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні
11 жовтня 2007 року м. Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Карпушина Г.Л.
при секретарі - Корнет В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суд цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, що продовжує навчатися,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на повнолітню дитину, що продовжує навчання. Вказувала, що вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, який було розірвано 24 листопада 1998 року відділом РАГС Хорольської райдержадміністрації Полтавської області, актовий запис № 131.
Від цього шлюбу сторони мають повнолітню дитину: сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який навчається в Кременчуцькому педагогічному училищі імені А.С.Макаренка на третьому курсі відділення фізичного виховання денного відділу, що доводиться копією довідки від 07 вересня 2007 року за № 536.
Відповідач ОСОБА_2 є батьком їхнього повнолітнього сина, який продовжує навчання та потребує матеріальної допомоги, але не надає її.
Позивачка на даний момент потребує регулярної матеріальної допомоги для утримання сина, який навчається.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала і просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) відповідача, на період його навчання, але не більше як до 23 річного віку та стягнути з відповідача на її користь витрати за надання юридичної допомоги в сумі 70 грн.
Відповідач позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, належно оцінивши надані про справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 121 СК України права та обов'язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.
Судом встановлено, що згідно наданих доказів: копія свідоцтва про розірвання шлюбу між сторонами; копія свідоцтва про народження ОСОБА_3, сторони є батьками повнолітнього ОСОБА_3. Відповідач працездатний, а тому спроможний надавати матеріальну допомогу.
Згідно ст. 199 СК України батьки зобов'язані утримувати повнолітню дитину, що продовжує навчання і у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, до досягнення нею двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
З пояснень сторін та матеріалів справи встановлено, що позивачка дійсно потребує матеріальної допомоги на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, що продовжує навчання, оскільки доходи, які вона отримує низькі, та є потреба у коштах на оплату навчання сина та його утримання.
З врахуванням обставин, передбачених ст. 182 СК України, на думку суду, позивачкою вірно визначено розмір аліментів на утримання повнолітнього ОСОБА_3, який продовжує навчання, та повинен становити 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача.
Таким чином, визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
У відповідності до ст. ст. 81, 88 ЦПК України суд, приймаючи до уваги, що позивачка звільнена від сплати судового збору та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ, стягує з відповідача в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Крім того, враховуючи, що позивачкою документально підтверджено витрати на правову допомогу, суд вважає, що вимога про їх стягнення підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 81, 88, 130, 174, 212, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 199, 200 СК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та жителя АДРЕСА_1, непрацюючого - на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання, у розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів, починаючи з дня подачі заяви, тобто з 24.09.2007 року, і до закінчення навчання, але не пізніше досягнення ним двадцяти трирічного віку.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати на правову допомогу в сумі 70 грн.
Стягнути із ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 гривня та 7 гривень 50 копійок витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів із ОСОБА_2 у межах суми платежу за один місяць допустити негайному виконанню.
Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення
Г о л о в у ю ч и й: