Судове рішення #11913002

Апеляційний суд міста Севастополя

Справа № 22ц-4444/2010р.                                    Головуючий у першій

                                                                інстанції Проценко О.І.

Категорія 22                                                    Доповідач у апеляційній

                                                     інстанції Зотов В.С.  

У Х В А Л А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

21 жовтня 2010 року  колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду міста Севастополя в складі:

головуючого:    - Єфімової В.О.,        

суддів:          - Зотова В.С., Колбіної Т.П.,

при секретарі:  - Блох Д.Д.,

за участю:      - представника позивача ОСОБА_6,

-   відповідача ОСОБА_7,

-   представника відповідача ОСОБА_8,      

     розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу ОСОБА_7 на рішення Ленінського районного суду м.Севастополя від 05 липня 2010 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7 про визнання договору довічного утримання недійсним, -

В С Т А Н О В И Л А:

      У травні 2007 року п озивач ОСОБА_10 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_7 з вимогами про визнання недійсним договору довічного утримання, укладеного  14  червня  2006  року  між  ОСОБА_11  та  ОСОБА_7П, предметом якого є домоволодіння АДРЕСА_1 в м.Севастополі.

     Вимоги позову мотивовані тим, що в момент укладання договору довічного утримання ОСОБА_11 не усвідомлювала значення своїх дій та не могла керувати ними.

Рішенням Ленінського районного суду м.Севастополя від 05 липня 2010 року позов задоволено.

Не погодившись з рішенням суду відповідач подала апеляційну скаргу в якій просить скасувати рішення суду та направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції, вважає , що суд постановляючи рішення порушив норми процесуального права та не в повному обсязі з’ясував обставини, що мають значення для справи.

Судова колегія, заслухавши доповідь судді – доповідача,  пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Постановляючи рішення про визнання договору довічного утримання недійсним суд першої інстанції виходив с того, що ОСОБА_11 при укладанні зазначеного договору не усвідомлювала значення своїх дій та не могла керувати ними.

 Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з наступних підстав.

      Судом першої інстанції встановлено, підтверджується матеріалами справи, що 14 червня 2006 року між ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_7  було  укладено  договір  довічного  утримання,  посвідчений приватним  нотаріусом  Севастопольського  міського  нотаріального  округу Кузьменко Н.П. (арк. с. 3).

      Згідно  зазначеного  договору,  ОСОБА_11  передала  у  власність ОСОБА_7 домоволодіння №АДРЕСА_1 в м. Севастополі, а ОСОБА_7 прийняла на себе зобов'язання забезпечувати ОСОБА_11 довічним доглядом.

      Відповідно до копії свідоцтва про смерть, ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_11 померла (арк. с. 4).

      Згідно  акту, посмертної  судово-психіатричної  експертизи  №267 від 18.12.2008 року, ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_1, виявляла ознаки недоумства, а тому на момент підписання договору довічного утримання 14.06.2006 року,  за своїм психічним станом  не могла усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними (арк. с. 69-71).

       Відповідно до статті 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами 1-3, 5,6 статті 203 ЦК України.

       Згідно змісту ст.203 ЦК України, зміст правочину на може суперечити цьому кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства, особа, що вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності, волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

       Відповідно до статті 225 Цивільного кодексу України правочин, який дієздатна фізична особа вчинила у момент, коли вона не усвідомлювала значення своїх дій та/або не могла керувати ними, може бути визнаний судом недійсним за позовом цієї особи, а в разі її смерті - за позовом інших осіб, чиї цивільні права та інтереси порушено.

        Отже, виходячи з вищезазначеного колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які б призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.

  За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга, відповідно до ч.1 ст.308 ЦПК України, підлягає відхиленню, а  рішення суду, -  залишенню без змін.

 Керуючись викладеним, п.1 ч.1 ст.307, ч.1 ст.308, п.1 ч.1 314, ЦПК України, колегія суддів, -  

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_7   відхилити.

Рішення Ленінського районного суду м.Севастополя від 05 липня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, та може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом 20-ти днів з дня оголошення до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.

Головуючий :               /підпис/             В.О. Єфімова

Судді:                   /підпис/              В.С. Зотов

                          /підпис/              Т.П. Колбіна

     З оригіналом згідно:

Суддя апеляційного суду                         В.С. Зотов

міста Севастополя

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація