Справа № 2-6947/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 жовтня 2010 року м. Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючої судді: Бондаренко В.М.
при секретарі: Троян В.Б.
за участю позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області про зарахування часу відбування виправних робіт до загального трудового стажу, суд –
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області про зарахування часу відбування виправних робіт до загального трудового стажу , в якій просить суд зарахувати йому до загального трудового стажу час відбування ним кримінального покарання у вигляді виправних робіт за місцем роботи на шахті № 12 виробничого об’єднання «Прокоп’євськвугілля» в період з 20 лютого 1980 року по 14 квітня 1981 року.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області та з 21 січня 2010 року отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1. Вироком Кисельовського міського народного суду Кемеровської області від 06 лютого 1980 року його було засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 218 КК РСФСР до 1 року виправних робіт за місцем роботи з утриманням 20 відсотків з заробітної плати щомісяця в дохід держави. Зазначене покарання він відбував за місцем роботи на шахті № 12 виробничого об’єднання «Прокоп’євськвугілля» в період з 20 лютого 1980 року по 14 квітня 1981 року, про що в трудовій книжці зроблений відповідний запис. На теперішній час він є пенсіонером та виникла необхідність у включенні в загальний трудовий стаж строку відбування ним виправних робіт. Відповідачем йому було відмовлено у включенні в загальний трудовий стаж часу відбування ним виправних робіт за місцем роботи та роз’яснено, що тільки на підставі рішення суду зараховується час відбування ним виправних робіт до загального трудового стажу, у зв’язку з чим він змушений звернутися до суду.
В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги та просив суд їх задовольнити, в своїх поясненнях спирався на доводи, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, при винесенні рішення покладається на розсуд суду.
Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 3 ст. 42 Кримінально-виконавчого кодексу України, час відбування засудженим покарання у виді виправних робіт зараховується в загальний стаж роботи.
Відповідно до ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року, до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Так, судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області та з 21 січня 2010 року отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1. Вироком Кисельовського міського народного суду Кемеровської області від 06 лютого 1980 року позивача було засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 218 КК РСФСР до 1 року виправних робіт за місцем роботи з утриманням 20 відсотків з заробітної плати щомісяця в дохід держави (а.с. 9). Зазначене покарання позивач відбував за місцем роботи на шахті № 12 виробничого об’єднання «Прокоп’євськвугілля» в період з 20 лютого 1980 року по 14 квітня 1981 року, про що в трудовій книжці зроблений відповідний запис (а.с. 7-8). На теперішній виникла необхідність у включенні в загальний трудовий стаж строку відбування позивачем виправних робіт. Відповідачем позивачу було відмовлено у включенні в загальний трудовий стаж часу відбування виправних робіт за місцем роботи та роз’яснено, що тільки на підставі рішення суду зараховується час відбування ним виправних робіт до загального трудового стажу
Враховуючи встановлені судом обставини, суд вважає за можливе зарахувати позивачу до загального трудового стажу час відбування ним кримінального покарання у вигляді виправних робіт за місцем роботи на шахті № 12 виробничого об’єднання «Прокоп’євськвугілля» в період з 20 лютого 1980 року по 14 квітня 1981 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 58, 60, 131, 212, 213 ЦПК України, ч. 3 ст. 42 КВК України, ЗУ «Про пенсійне забезпечення», ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» , суд –
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Павлоград Дніпропетровської області про зарахування часу відбування виправних робіт до загального трудового стажу - задовольнити повністю.
Зарахувати ОСОБА_1 до загального трудового стажу час відбування ним, ОСОБА_1, кримінального покарання у вигляді виправних робіт за місцем роботи на шахті № 12 виробничого об’єднання «Прокоп’євськвугілля» в період з 20 лютого 1980 року по 14 квітня 1981 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя: В.М. Бондаренко