Судове рішення #11909492

                                              Справа № 2-5161/2010р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

18 жовтня 2010 року                                                              м. Павлоград

    Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючої судді:                                 Бондаренко В.М.

при секретарі:                                 Троян В.Б.  

за участю позивача:                                                                                    ОСОБА_1  

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Павлоградської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, суд –

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Виконавчого комітету Павлоградської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, в якій просила суд визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті її матері – ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої залишилося спадкове майно, а саме: будинок АДРЕСА_1. Інших спадкоємців у померлої немає. 25 червня 2010 року вона звернулася із заявою до Першої Павлоградскої державної нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті матері, але їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв’язку з пропуском строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, який закінчився 20 квітня 2010 року. Вона з поважних причин пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини, так як смерть матері була для неї несподіванкою. В середині квітня 2010 року вона захворіла у зв’язку з травмою нога, не мала можливості рухатися та була не транспортабельна. Таким чином, вважає, що вона з поважних причин пропустила строк для прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач підтримала свої позовні вимоги та просила суд їх задовольнити, в своїх поясненнях спиралася на доводи, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, при винесенні рішення покладається на розсуд суду.

 

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає   задоволенню.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.

Згідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Так, судом встановлено, що позивач перебувала в родинних відносинах з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що свідоцтвом про народження (а.с. 8). Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно у вигляді житлового будинку за адресою:  АДРЕСА_1.

Позивач не подала заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори після смерті її матері у зв’язку з тим, що вона захворіла у зв’язку з травмою нога, не мала можливості рухатися та була не транспортабельна.

Враховуючи встановлені судом обставини, суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий трьохмісячний строк для подання нею заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1261, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 58, 60, 131, 212, 213, 367 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Павлоградської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити повністю.

   

Визначити ОСОБА_1 додатковий – трьохмісячний строк  для подання заяви до Першої Павлоградської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її матері ОСОБА_2,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Суддя:                                                          В.М. Бондаренко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація