Судове рішення #119062
12881-2006А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.



УХВАЛА

 


 

18.08.2006

Справа №2-15/12881-2006А


14 годин 30 хвилин


Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі

Судді  Іщенко І.А.

при секретарі Козлової Г.В.


Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу


За участю представників сторін:          


Від позивача  - Нікуліна О.Ю.  головний спеціаліст - юрисконсульт юридичного відділу  Управління пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя,     довіреність № 4123/01-5 від  17.10.05 р., у справі

Від відповідача - Волкова А.С., довіреність б.н., у справі

За адміністративним позовом  Управління пенсійного Фонду України в Центральному районі м. Сімферополя АР Крим (95001 АР Крим  м. Сімферополь, вул.  Леніна, 17)

До відповідача: Кримського Республіканського Науково – методичного центру народної творчості  (АР Крим м. Сімферополь, вул. Рози Люксембург Б.11”А”)


Про стягнення 4099,95 грн.


ВСТАНОВИВ:


Кримський Республіканський Науково-методичного центр народної творчості зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Сімферополь  АР Крим,  як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування за №  15-01-10022.

Згідно преамбулі Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  № 1058 - ІV від 09.07.2003 р. вказаний Закон, розроблений згідно Конституції України і Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунок і сплату пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, які формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених вказаним Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду і фінансування за рахунок його коштів витрат на сплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових оплат застрахованим особам, членам їх сімей і іншим особам, передбаченим вказаним Законом.

Статтею 1 вказаного Закону визначено, що страхові внески – це кошти відрахувань на соціальне страхування і збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно законодавства, яке було чинним раніше; кошти сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування  згідно з чинним Законом. А  страхувальники – це роботодавці та інші особи, які згідно з чинним Законом сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Цей Закон регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до частини 2  пункту 4 статті 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 - ІV від 09.07.2003 р. і Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.13.03 р. № 21-1, зареєстрованої в  Міністерстві юстиції України 16.01.04 р. під № 64/8663 платники подають до органу Пенсійного фонду  відомості до 01 квітня наступного за звітним роком в систему персоніфікованого обліку.

Всупереч законодавству України відомості Кримський Республіканський Науково-методичного центр народної творчості за 2005 рік в систему персоніфікованого обліку не надав в термін встановлений законодавством. Таким чином до Кримського Республіканського Науково-методичного центру народної творчості була застосована фінансова санкція у розмірі 5064,16 грн., яку частково було сплачено у сумі 964,21 грн.  заборгованість у розмірі 4099.95 грн. не сплачено, що стало підставою для звернення з позовом до суду.     

Згідно частини 17 статті 106 Закону України “Про загальнообов'язкове пенсійне страхування” № 1058 - ІV від 09.07.2003 р.  від імені виконавських органів Пенсійного фонду  розглядати справи про правопорушення і накладати фінансові санкції і адміністративні стягнення мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах в містах, а у разі їх відсутності – заступники начальників цих управлінь. На підставі документів, що свідчать про здійснення правопорушення.  

Згідно пунктам 2, 3 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» № 1058 - ІV від 09.07.2003  суми страхових внесків, вчасно не нараховані та/або не сплачені  страхувальниками в строки, зазначені статті 20 даного Закону,  вважаються простроченою заборгованістю по сплаті страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені й застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи  Пенсійного фонду  за формою й у строки, зазначені правлінням Пенсійного фонду, направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Як вбачається з матеріалів справи за  Кримським Республіканським Науково-методичним центром народної творчості, була застосована    фінансова санкція у розмірі 5064,16 грн., яку частково було сплачено у сумі 964,21 грн.  заборгованість у розмірі 4099.95 грн. не сплачено ( а.с. 4)

Відповідно до часті 1 статті 71 Кодексу Адміністративного Судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.

Представник позивача у судовому засіданні повідомив суд про те, що згідно з виписок від 14.08.2006 р.,  відповідачем заборгованість   у розмірі 4099,95 грн.  погашена (а.с.16-21)

Заявив клопотання про припинення провадження по справі в порядку статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України в зв’язку з повним погашенням заборгованості (а.с. 9)

Представник відповідача  у судовому засіданні  надав відзив на позов, у котрому він  повідомляє, що заборгованість погашена: п/д 224 від 30.06.06 р.,   п/д 246 від 18.07.06 р.,   п/д 252 від 21.07.06 р. (а.с. 13-15)   

Суд приймає відмову представника позивача від позову, оскільки така відмова не суперечить закону і не порушує чиї – небудь права, свободи або інтереси та відповідає наданим представнику довіреністю повноваженням.

При  таких  обставинах,  провадження у справі підлягає закриттю на підставі пункту 2 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято господарським судом .

З урахуванням викладеного, керуючись пунктом 2 частини 1 статті 157, статтями 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд


УХВАЛИВ:


Закрити провадження по справі.


Ухвала про закриття провадження у справі може бути оскаржена в  порядку і строки передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства  України.

Заява про апеляційне оскарження ухвали може бути подана протягом 5 днів з дня її проголошення .

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження ухвали.

Якщо після подачі заяви  про апеляційне оскарження , апеляційна скарга не подана, ухвала вступає в законну силу  через 10 днів після подання заяви про апеляційне  оскарження.  


Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Іщенко І.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація