Справа №2-4535/2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2010 року
Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
судді - Романенко В.В.,
при секретарі – Астанькович О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Залізничного районного суду м.Сімферополя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить суд розірвати шлюб з відповідачем, тому що сімейні відношення не склалися та припинені, однією родиною не проживають, подружні відносини не підтримують, спільного господарства не ведуть, у кожного своє життя, подальше спільне життя та збереження родини неможливі.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, наполягав на розірванні шлюбу, після розірвання шлюбу просив залишити шлюбне прізвище ОСОБА_2.
Відповідач у судовому засіданні заперечував проти розірвання шлюбу.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них.
Судом встановлено, що в юридичний шлюб сторони вступили 15 липня 2005 року, що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_1. Також зі свідоцтва про одруження вбачається, що позивачем під час державної реєстрації шлюбу, що розривається, було змінено прізвище ОСОБА_1 на ОСОБА_2.
Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2.
Відповідно до ст.111 СК України судом сторонам був наданий строк для примирення, проте сторони протягом наданого їм строку до примирення не дійшли.
Подальше спільне життя подружжя й збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, тому що вони подружні відносини не підтримують, спільне господарство не ведуть, єдиного бюджету не мають, що суперечить ст.3 Сімейного Кодексу України, яка говорить, що родину становлять спільно проживаючі особи, зв'язані загальним побутом, що мають права й обов'язки. Шлюб сторін так само перешкоджає їм здійснити право на проживання в родині, передбачене ст.4 Сімейного Кодексу України.
При таких обставинах суд вважає, що збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, родину зберегти не можливо, вона розпалася остаточно і шлюб необхідно розірвати.
Згідно зі ст.113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Відповідно до вимог ч.8 ст.235 ЦПК України, у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається. За бажанням позивача, останньому після розірвання шлюбу слід залишити шлюбне прізвище – ОСОБА_3.
На підставі ст.ст.110, 112 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст.60, 208, 209, 212-215, ч.8 ст.235 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 – задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 15 липня 2005 року Відділом реєстрації актів про шлюб м.Сімферополя, АР Крим, актовий запис №520 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвати.
Прізвище, тому з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається, залишить ОСОБА_1.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду АРК через Залізничний районний суд м. Сімферополя у порядку та строки, встановлені ст.ст.294-296 Цивільного процесуального кодексу України.
Суддя: