Судове рішення #11903235

        Справа 2-а-331-10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2010 року  Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Канівця Л.Ф.,

при секретарі –          Венгловській О.С.,

позивачки -             ОСОБА_1,

  представника відповідача -     Ковальської Р.В.,    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Володимир-Волинський адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1  до начальника Володимир-Волинського МВ ( з обслуговування міста та району ) УМВС України у Волинській області Никитюка Олександра Євгеновича про визнання незаконною і скасування постанови про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.. 197 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ :  

   

Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до начальника Володимир-Волинського МВ УМВС Никитюка О.Є. про визнання незаконним і скасування рішення про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.. 197 КУпАП , скасування протоколу про адміністративне правопорушення , оскільки міра адміністративного стягнення  не відповідає мірі її провини , стягнення  з Никитюка О.Є.  сплачені нею кошти у розмірі 20 грн. штрафу , 20 грн. за завдану їй моральну шкоду та судові витрати в розмірі 6 грн. 40 коп..

    Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що 10.09.2010 року вона звернулась до паспортного відділу МВ УМВС із проханням вклеїти фотокартку по досягнення нею 45 річного віку. Однак їй було повідомлено, що паспорт є недійсний , оскільки вона мала зробити це протягом місяця по досягненню 45 річного віку  . Працівниками міліції відносно неї був складений протокол про вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 197 КУпАП і накладено стягнення у виді штрафу в сумі 51 грн.

    Вважає, що адміністративне правопорушення  накладено на неї неправомірно , без достатніх на те підстав так як вона само звернулась у паспортне відділення по заміні паспорта.

    При накладенні стягнення начальником МВ не врахована дана обставина , її особа , сімейне та матеріальне становище.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1   позовні вимоги уточнила  , просить визнати незаконною і скасувати постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.. 197 КУпАП,  стягнути  з  Никитюка О.Є. 20 грн.   сплачені нею кошти або відшкодувати цей збиток іншим законним шляхом , 20 грн. за завдану їй моральну шкоду та судові витрати в розмірі 6 грн. 40 коп.

В судовому засіданні представник відповідача начальника Володимир-Волинського МВ ( з обслуговування міста та району ) УМВС України у Волинській області Никитюка О.Є. Ковальська Р.В. позов не визнала , суд пояснила , що у відповідності до вимог Положення про паспорт громадянина України затвердженого постановою Верховної ради України від 02.09.1993 року документи для вклеювання фотокартки громадянами України подаються не пізніше , як через місяць після досягнення особою 25- ти та 45- ти річного віку. Паспорт , в якому не вклеєні такі фотокартки при досягненні зазначеного віку, вважаються недійсним.

Позивачка ОСОБА_1 за недійсним паспортом проживала більше року.

Проживання громадян за недійсним паспортом передбачає адміністративну відповідальність за ст.. 197 КУПАП .

Постановою начальника МВ Никитюка О.Є. від 10.09.2010 року ОСОБА_1 було притягнуто до  адміністративної відповідальності за                      ст.. 197 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 51 грн. за те, що вона проживала за недійсним паспортом .

Вважає, що постанова є законною і відповідає  вимогам чинного законодавства. Просить в позові відмовити.

Заслухавши пояснення осіб , які беруть участь у справі  , свідків , перевіривши інші матеріали справи, суд приходить до висновку, що в  позові слід відмовити.

Із копії протоколу про адміністративне правопорушення серії ВВ             № 011009 від 10.09.2010 року вбачаться, що ОСОБА_1 проживала за недійсним паспортом , а саме при досягнення нею 45 річного віку 12.09.2009 року не вклеїла фотографію в паспорт   .

Відповідно до ст.. 222 КУпАП органи внутрішніх справ ( міліція ) розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені  ст.197 цього кодексу.

Постановою  про адміністративне правопорушення від 10.09.2010 року  винесеної начальником Володимир-Волинського МВ ( з обслуговування міста та району ) УМВС України у Волинській області Никитюком О.Є. ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за                    ст.. 197 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 51 грн.  

Відповідно до ст.. 197 КУпАП за проживання громадян , зобов’язаних мати паспорта , без паспорта або за недійсним паспортом , тягне за собою попередження або накладення штрафу від 17 грн. до 51 грн.

Згідно до п.18 Положення про паспорт громадянина України , затвердженого Постановою Верховною Ради України від 02.09.1993 року                 № 3423 ХІІ , документи для вклеювання фотокартки до паспорта громадянина України подаються не пізніше як через місяць після досягнення особою 25 – та 45- річного віку.

Відповідно до п.12 зазначеної Постанови вклеювання фотокарток здійснюється у п’ятиденний термін з дня надходження документів до територіального підрозділу служби ГІРФО.

У разі , якщо особа вчасно не вклеїла фото в паспорт при досягнення 25 –та 45- річного віку , на неї складається адміністративний протокол Кодексу України про адміністративні правопорушення .

В судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5 суду пояснили , що 10.09.2010 року ОСОБА_1 прийшла до відділу міліції і повідомила , що її паспорт є недійсний , оскільки при досягненні нею 45 річного віку своєчасно не вклеїла фотографію у власний паспорт.

На неї був складений протокол про адміністративне правопорушення.    

ОСОБА_1  було повідомлено , що за дане правопорушення передбачене адміністративне стягнення у виді попередження або штрафу від 17 грн. до 51 грн.

Суд вважає , що при винесенні постанови та накладенні стягнення на позивачку ОСОБА_1 відповідачем начальником МВ ( з обслуговування міста та району ) УМВС  України у Волинській області  Никитюком О.Є.  було враховано  характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом»якшують  відповідальність.

Як встановлено в судовому засіданні позивачка одружена . Працює . Має сталий заробіток .

До показань в судовому засіданні свідка ОСОБА_6 суд відноситься критично, оскільки він перебуває в родинних відносинах з позивачкою. Не заперечує , що його дружина ОСОБА_1 порушила правила паспортного режиму.  В її паспорті  не була вклеєна фотокартка при досягнення нею 45 річного віку.  

Виходячи з вищенаведеного суд вважає, що на позивачку правомірно накладене адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення , передбаченого ст..197 КУпАП , оскільки вона  проживала за недійсним паспортом .

Відповідно до ст..71 ч.1  КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається  як на підставі своїх вимог і заперечень.

Суд приходить до висновку , що ОСОБА_1 не довела  в суді ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог.

Суд вважає , що в позові слід відмовити.

КЕРУЮЧИСЬ  ст.ст.9,11,71,158-161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України  , на підставі ст..ст.197 , 287-289 КУпАП ,суд,   -

                                      ПОСТАНОВИВ :

В позові  ОСОБА_1  до начальника Володимир-Волинського МВ ( з обслуговування міста та району ) УМВС України у Волинській області Никитюка Олександра Євгеновича про визнання незаконною і скасування постанови про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.. 197 КУпАП,  стягнення  з Никитюка О.Є. 20 грн.   сплачених нею коштів або відшкодування цього збитку іншим законним шляхом , 20 грн. за завдану їй моральну шкоду та судові витрати                                      в розмірі 6 грн. 40 коп., відмовити повністю.

Постанова оскарженню не підлягає.

Головуючий :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація