Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
05 листопада 2010 р.Справа № 2а-25339/10/0570
приміщення суду за адресою: м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Голуб В.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька про стягнення соціальної допомоги «дітям війни», -
ВСТАНОВИВ
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька про стягнення соціальної допомоги «дітям війни».
Вивчивши подані матеріали, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає поверненню позивачеві, з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних соціальними виплатами» 18.02.2010 року № 1691-VI, який набув чинності 10.03.2010 року, адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, за якими провадження не відкрито, передаються до відповідних судів, здійснюватимуть розгляд у порядку цивільного судочинства.
Згідно з ч.1 розділу XII Прикінцевих положень Закону України «Про судоустрій статус суддів» 07.07.2010 року N 2453-VI щодо передачі до юрисдикції адміністративних судів та вилучення цивільної юрисдикції спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них, вводяться в з 1 січня 2011 року. Справи щодо таких спорів, перебуватимуть у провадженні суду першої, апеляційної чи касаційної станом на 1 січня 2011 року, завершуються розглядом у цих судах. Позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги щодо таких спорів, подані до 1 січня 2011 року провадження за якими не відкрито, розглядаються відповідними судами, до яких вони подані.
Рішенням Конституційного суду України № 19-рп/2010 09.09.2010 року, визнано такими, що не відповідають Конституції України неконституційними), положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних соціальними виплатами» 18.02.2010 року N 1691-VI, та визнано таким, що не Конституції України неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних соціальними виплатами» 18.02.2010 року N 1691-VI.
В зазначено, що положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних соціальними виплатами» 18.02.2010 року N 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до частини 2 статті 150 Конституції України, з питань, дбачених статтею, Конституційний Суд України ухвалює рішення, обов'язковими до виконання на території України, остаточними не можуть бути оскаржені.
Враховуючи прийняте Конституційним судом України рішення № 19-рп/2010 09.09.2010 року, стаття 18 Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України № 808-VI 25.12.2008 року, якою передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Оскільки у справі сторонами наявний спір про стягнення соціальної допомоги, суд приходить до висновку, що дана адміністративна справа належить до предметної підсудності місцевих загальних судів як адміністративних судів.
Таким чином, суд приходить до висновку, що цей позов не підсудний Донецькому окружному адміністративному суду, у зв’язку з чим відповідно до вимог п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає поверненню позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись п. 6 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Ворошиловському районі м. Донецька про стягнення соціальної допомоги «дітям війни», – повернути позивачу для звернення до належного суду.
Роз’яснити позивачеві, що відповідно до ч. 6 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка подає, до суду апеляційної Апеляційна скарга на ухвалу суду першої подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
Суддя Голуб В. А.