Справа № 2-576/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 березня 2007 р. Бериславський районний суд Херсонської області
в складі: головуючого судді РадченкоС.В. при секретарі Глушковій Л.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області справу за позовом ОСОБА_4 до Бериславської міської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до Бериславської міської ради про призначення додаткового строку для прийняття спадщини, посилаючись на те, що після смерті його бабусі ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року, його дядька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року та його батька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року , йому як спадкоємцю за законом, відкрилась спадщина у вигляді будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки, що знаходиться на території Шляхівської сільської ради. Він через юридичну неграмотність вважав, що може у будь-який час звернутися за нотаріальним оформленням, не звернувся вчасно до нотаріальної контори за оформленням спадщини, тому просить суд призначити додатковий строк для прийняття вищевказаної спадщини.
Позивач ОСОБА_4 в судовому засіданні на задоволенні позову наполягав з підстав, викладених у заяві. Просив призначити додатковий термін на 6 місяців для прийняття спадщини, так як пропущено його з поважної причини - юридичної необізнаності.
Представник Бериславської міської ради в судове засідання не з'явився. В заяві на ім'я суду просить справу розглянути у його відсутність, з позовом згоден.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву підлягаючою задоволенню із слідуючих підстав.
Згідно статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Відповідно до статті 1272 ЦК за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Згідно свідоцтв про смерть ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року (ах. 9), ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року (а.с. 8), ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с. 7). Після їх смерті відкрилася спадщина у вигляді будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 та земельної ділянки, що знаходиться на території Шляхівської сільської ради , право власності на яку підтверджується Державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 (а.с. 12).
Позивачем пропущено строк для прийняття спадщини після смерті баби, дядька та батька в зв'язку з юридичною необізнаністю , що було підтверджено в судовому засіданні.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає можливим призначити позивачу додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 73, 209, 212, 214-215ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов - задовольнити.
Призначити ОСОБА_4 додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті бабусі ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року, дядька ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року та батька ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року терміном на шість місяців після вступу рішення в законну силу.
На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Бериславський районний суд. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.