Справа №2-477/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 р. Бериславський районний суд Херсонської області
у складі: головуючого - судді Сіянка В. М.
за участю секретаря Третьякової Т. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бериславі Херсонської області в порядку заочного розгляду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів посилаючись на те, що з відповідачем по справі вона перебувала у зареєстрованому шлюбі. Мають неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Дітей від інших шлюбів відповідач не має, аліменти не платить. Спільне проживання та ведення господарства припинили. Відповідач ухиляється від утримання дитини, в добровільному порядку матеріальної допомоги не надає. Не працює.
Просить стягнути з відповідача аліменти у розмірі 400 гривень щомісячно.
Позивачка у судовому засіданні на позові наполягала.
Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча про день і час розгляду справи був повідомлений завчасно належним чином.
Суд визнав за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до ст.ст. 224-225 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав.
Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі до 05.07.2006 року (свідоцтво про розірвання шлюбу НОМЕР_1 від 05.07.2006 р. а.с. 6). Від шлюбу мають неповнолітніх дітей, сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, що підтверджується свідоцтвами про народження (ах. 6).
Відповідно до довідки № 1101 від 13.02.2007 року, виданої Бериславською міською Радою Бериславського району Херсонської області, діти знаходяться на повному утриманні позивачки (а.с. 3).
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Вирішуючи спосіб виконання відповідачем обов'язку утримувати дитину та визначаючи розмір аліментів, суд, у відповідності до ст. 182 СК України, враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дітей, стан здоров'я та матеріальне становище відповідача, відсутність у нього інших дітей, та інші обставини, що мають істотне значення.
Враховуючи вищезазначені обставини, аліменти іншим стягувачам не платить, суд вважає, згідно ст. 184 СК України, доцільним стягнути аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі 400 гривень щомісячно, починаючи з 13.02.2007 р. і до повноліття дітей.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 181-184 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10,11,60,224-226, 367 ЦПК України, суд,
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця с. Нова Кам'янка Великоолександрівського району Херсонської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі 400 гривень щомісячно, починаючи з 13.02.2007 року і до повноліття дітей.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 гривня.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 гривень 50 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню, у межах платежу за один місяць.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. На рішення суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Бериславський районний суд. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.