Судове рішення #11900613

Справа № 2-1196/2010 р.

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

іменем  України

“11” листопада 2010 року                                                                                 смт.Козелець

Козелецький районний суд Чернігівської області в складі  :

                                головуючого судді          Короїд Ю.М.

                                             при секретарі                   Бардаченко Т.М.

                         

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Козелець Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Підлісненської сільської ради Козелецького району Чернігівської області, третя особа ОСОБА_2  про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В:

    до суду з позовною заявою про визнання права власності на спадкове майно -  ј частину житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1, звернулась ОСОБА_1 до Підлісненської сільської ради Козелецького району Чернігівської області, третя особа ОСОБА_2.  

    У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та пояснила, що після смерті її матері та батька відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку розташованого в АДРЕСА_1. За життя батько склав заповіт, яким заповів даний будинок сестрі ОСОБА_2. Позивач є непрацездатною особою, а тому має право на обов’язкову частку у спадковому майні. Правовстановлюючі документи на будинок відсутні, а тому вона просить визнати за нею право власності на ј частку даного домоволодіння.

    Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином відповідач повідомлений про час і місце судового розгляду цивільної справи. При цьому, відповідачем до суду подана заява про визнання позовних вимог, а також клопотання про розгляд цивільної справи у відсутності представника відповідача.

Третя особа в судове засідання не з'явилась причини неявки суду не відомі.

В судовому засіданні встановлені такі факти та цивільно-правові відносини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки ОСОБА_3. Після її смерті спадщину прийняв батько позивачки ОСОБА_4, який на день смерті проживав разом зі спадкодавцем. Спадкова справа після смерті матері позивачки не заводилась

ІНФОРМАЦІЯ_2 помер батько позивачки ОСОБА_4.

Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок з надвірними будівлями, розташований в АДРЕСА_1. Дане домоволодіння відноситься до категорії колгоспного двору, до складу якого входили батько та мати позивачів, тому тільки вони мають право на дане домоволодіння. Правовстановлюючі документи відсутні.

6 січня 2006 року ОСОБА_4  склав заповіт, яким заповів все своє майно, яке йому буде належати на день смерті ОСОБА_2.

Відповідно до посвідчення ОСОБА_1 призначена пенсії за віком з 2 квітня 2001 року.

Відповідно до спадкової справи ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись у встановлений законом строк із заявами до нотаріальної контори про прийняття спадкового майна після смерті ОСОБА_4.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає що позовні вимоги ОСОБА_1 до Підлісненської сільської ради Козелецького району Чернігівської області, третя особа ОСОБА_2  про визнання права власності на спадкове майно підлягають задоволенню.

Згідно ст. 11 Цивільно-процесуального кодексу України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов”язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього кодексу.

Позивач в позовній заяві ставить вимоги про визнання за ними право власності на ј частину домоволодіння як за спадкоємцем, який має право на обов’язкову частку у спадковому майні.

Відповідно до ст..ст.1233-1236 Цивільного кодексу України заповітом  є  особисте  розпорядження  фізичної  особи  на випадок своєї смерті. Заповідач може призначити  своїми  спадкоємцями  одну  або кілька  фізичних  осіб,  незалежно  від  наявності  у нього з цими особами сімейних,  родинних  відносин,  а  також  інших  учасників цивільних відносин.  Заповідач має право охопити заповітом права та  обов'язки, які йому належать на момент складення заповіту, а також ті права та обов'язки, які можуть йому належати у майбутньому. Заповідач має право скласти заповіт  щодо  усієї  спадщини або її частини.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що спадкодавцем ОСОБА_4 складено заповіт відносно житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1. Вказаним заповітом спадкоємцем визначено ОСОБА_2.

Проте, відповідно до ст..1241 ЦК України малолітні,  неповнолітні,  повнолітні  непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б   кожному   з  них  у  разі  спадкування  за  законом (обов'язкова частка).

З матеріалів справи вбачається, що позивачка ОСОБА_1 є непрацездатною особою пенсійного віку, а тому має право на обов’язкову частку у спадковому майні, тобто на ј частину житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого в АДРЕСА_1.

Керуючись ст.ст. 316, 325, 328, 331, 383, 392, 1233-1236, 1241,1266 ЦК України, ст.ст. 60, 209, 212, 215, 218, 223, 294, 295 і 296 ЦПК України, суд

                                                   

ВИРІШИВ :

   

          Позов ОСОБА_1 до Підлісненської сільської ради Козелецького району Чернігівської області, третя особа ОСОБА_2  про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на ј  частку житлового будинку з надвірними будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1 Чернігівської області.

              Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація