Справа № 1 - 52 2007 рік
ВИРОК
Іменем України
16 квітня 2007 року м.Косів
Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі головуючого судді Турянського І.Є., з секретарем Лазорик Л.В., за участю прокурора Гоголя В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Косові кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженця і жителя с.Космач, Косівського району, Івано-Франківської області, українця, з середньою освітою, неодруженого, військовонезобов"язаного, працюючого лісорубом в Косівському РП "Райагроліс", раніше не судимого,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., уродженця і жителя с.Шстинь, Косівского району, Івано-Франківської області, українця, з середньою освітою, одруженого, на уриманні одна малолітня дитина, військовонезобов"язаного, працюючого лісорубом в Косівському РП "Райагроліс", раніше не судимого,
за ст.296 ч.2 КК України,
встановив:
ОСОБА_1і ОСОБА_2. вчинили хуліганство у групі осіб.
Злочин було вчинено за наступних обставин.
27.10.2006 року близько 1 год. ночі в смт.Яблунів, Косівського району до ОСОБА_3., який під'їхав до працюючого цілодобово магазину, підійшов ОСОБА_1і почав з ним сварку. Під час сварки ОСОБА_1безпричинно, з хуліганських спонукань почав наносити ОСОБА_3. удари руками в ділянку голови та обличчя. Від отриманих ударів потерпілий впав на землю, де ОСОБА_1продовжував наносити йому удари ногами в різні ділянки тіла. Після того, як ОСОБА_3. піднявся з землі, до нього підійшов ОСОБА_2. і також безпричино наніс потерпілому один удар в ділянку обличчя, від якого той знову впав на землю і ОСОБА_1разом з ОСОБА_2. продовжували наносити удари ногами по різних ділянках тіла. Внаслідок хуліганських дій підсудніх, потерпілому ОСОБА_3. було заподіяно легкі тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно мозкової травми із струсом головного мозку, забою м"яких тканин волосистої частини голови і обличчя.
Допитані в судовому засіданні обидва підсудніх свою вину у вчиненому визнали повністю і суду показазали.
Зокрема підсудній ОСОБА_1дав показання про те, що 27.10.2006 р. близько 1 год. ночі знаходився поряд з магазином в смт.Яблунів. До магазину під'їхав автомобіль і припаркувався на дуже близькій відстані від автомобіля його знайомого. Коли водій автомобіля вийшов, то він звернувся до нього з зауваженням. Між ними почалася суперечка під час якої водій автомобіля, яким був ОСОБА_3., замахнувся на нього рукою. Думаючи, що його хочуть вдарити, він наніс декілька ударів руками в обличчя і груди потерпілому. Між ними почалася бійка. Під час бійки з магазину вийшов ОСОБА_2. і, втрутившись також наніс ОСОБА_3. один удар рукою в груди, від якого той впав на землю. Лежачому на землі потерпілому вони нанесли декілька ударів ногами в різні частини тіла після чого припинили побиття. Просить взяти до уваги, що з потерпілим він помирився і повністю відшкодував заподіяну шкоду.
Підсудній ОСОБА_2. показав, що вночі 27.10.2006 р. зайшов у нічний магазин в смт.Яблунів, щоб купити сигарет. Перебуваючи в магазині почув з вулиці крики. Вийшовши на вулицю він побачив, що ОСОБА_1і ОСОБА_3. б"ються між собою. Він підійшов до них
-2-
і, оскільки ОСОБА_1є його товаришем, вдарив один раз потерпілого в груди. Від удару ОСОБА_3. впав і вони, разом з ОСОБА_1. нанесли декілька ударів ногами потерпілому в різні ділянки тіла. Також просить взяти до уваги той факт, що з потерпілим він помирився і повністю відшкодував заподіяну шкоду.
Окрім повного визнання своєї вини підсудніми їх вина у вчиненому повністю підтверджується показаннями потерпілого та зібраними і дослідженими доказами по справі.
Так потерпілий ОСОБА_3. суду показав, що 27.10.2006 року, близько 1 год. ночі під'їхав до цілодобового магазину в смт.Яблунів. До нього підійшов ОСОБА_1і почав безпричинно ображати. Під час суперечки ОСОБА_1наніс йому декілька ударів руками в ділянку голови. На це підійшов ОСОБА_2. і також наніс один удар в ділянку грудей, від якого він впав на землю, а обидва підсудні продовжували наносити йому удари ногами по голові та інших частинах тіла. Після того, як хтось накричав на підсудніх, його побиття припинили.
Згідно протоколу заяви про злочин від 27.10.2006 р. дійсно мав місце факт безпричинного побиття потерпілого в смт.Яблунів (а.с.6).
Протоколом огляду місця події з план-схемою до нього встановлено, що місцем вчинення підсудніми злочинних дій було громадське місце, а саме територія магазину, що смт.Яблунів, Косівського району (а.с.7 - 9).
Як вбачається з протоколів очних ставок, потерпілий вказує на підсудніх, як осіб, що вчинили відносно нього хуліганські дії та на обставини вчинення цих дій підтверджені в ході судового слідства (а.ск.71 - 77).
Згідно висновків експерта № 62 і № 61, внаслідок вчинення щодо потерпілого хуліганських дій, йому було заподіяно легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров"я у вигляді закритої черепно-мозкової травми із струсом головного мозку, забою м"яких тканин волосистої частини голови, обличчя. Кількість нанесених ударів становить не менше 4-х і удари наносились кулаками рук та носками взуття, що повністю підтверджує показання потерпілого (а.с.82 - 83, 89 - 90).
Підтвердженням факту вчинення щодо потерпілого хуліганських дій служить протокол огляду речових доказів, де зазначено про пошкодження одягу, в якому був одягнутий ОСОБА_3. (а.с.94).
Таким чином оцінивши всі зібрані і досліджені в ході судового слідства докази в сукупності суд вважає вину ОСОБА_1. і ОСОБА_2у вчиненні хуліганства в групі осіб доведеною, а їх дії слід кваліфікувати за ст.296 ч.2 КК України.
Цивільний позов прокурора в інтересах держави слід задоволити у повному обсязі, як доведений, що підтверджується довідкою-розрахунком затрачених на лікування потерпілого коштів.
Призначаючи покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи та обставини, що пом"якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, які пом"якшують покарання обом підсуднім суд визнає щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування потерпілому завданого збитку. Також суд бере до уваги думку потерпілого про небажання суворого покарання для підсудніх та те, що підсудні вперше притягуються до кримінальної відповідальності, мають постійне місце роботи, позитивно характеризуються, а у ОСОБА_2на утриманні знаходиться малолітня дитина.
Обставин, які обтяжують покарання досудовим слідством та в ході судового слідства не встановлено.
Наявність вищенаведених обставин у сукупності дають суду підстави для переходу до більш м"якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті за цей злочин.
Керуючись ст.ст.323, 324, 327 КПК України, суд -
. засудив:
-3-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст.296 ч.2 КК України та призначити покарання з урахуванням ст.69 КК України - штраф 510 (п"ятсот десять) гривень.
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину передбаченого ст.296 ч.2 КК України та призначити покарання з урахуванням ст.69 КК України - штраф 510 (п"ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1. і ОСОБА_2в солідарному порядку на користь Косівської центральної районної лікарні 212 грн. 45 коп. коштів затрачених на лікування потерпілого.
Речові докази по справі, а саме спортивну футболку і спортивну куртку, які знаходяться
в камері зберігання речових доказів Косівського РВ УМВС, повернути власнику ОСОБА_3. .
Міру запобіжного заходу засудженим, підписку про невиїзд, залишити без зміни до вступу вироку в законну силу.
Вирок може бути оскаржено протягом 15 діб з моменту його проголошення до апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляції через Косівський райсуд.