Судове рішення #11894119

                                                                                               Справа № 2-995/10

                                               ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

                                              ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

     

          9 листопада 2010 року Вовчанський районний суд Харківської області в складі:  

судді  -Божко В.М.

При секретарі    -Кальницька Н.М.

Розглянувши у судовому засіданні в м.Вовчанськ справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином,

                                                                    Встановив:

           Вироком Вовчанського суду від 29.06.2010р., який набув законної сили, відповідач ОСОБА_2 визнана винною у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст191 КК України і їй призначено покарання у вигляді 1р.6міс. обмеження волі, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з розпорядженням матеріальними цінностями, строком на 1-рік.

           При цьому  ОСОБА_2 вироком суду визнана винною в тому, що згідно трудового договору від 22.01.2009р. була прийнята та працювала на посаді продавця продуктових товарів магазина СПФО ОСОБА_1 по вул.Леніна №72 в с.Новоолександрівка Вовчанського району і згідно своїх посадових обов’язків, визначених трудовим договором, є матеріально-відповідальною особою, яка виконує функції, пов’язані зі зберіганням, переробкою, реалізацією переданих їй матеріальних цінностей. В період роботи з 22.01.2009р. по 2.10.2009р. з магазину шляхом привласнення скоїла крадіжку грошових коштів на загальну суму 15500гр.

           Відповідач при розгляді справи свою вину визнала повністю і запевнила, що повністю відшкодує завдану шкоду в добровільному порядку.

            Але шкода не сплачена, збитки не сплачені, а тому позивач просить суд, стягнути їх в примусовому порядку, разом з моральною шкодою..

             Відповідач в судове засідання  повторно не з`явився, про причини неявки від неї повідомлення не надійшло, тому згідно ст.224 ЦПК України проводиться  заочний розгляд справи, проти чого не заперечував позивач.

             Вивчивши матеріали справи, перевіривши наявні докази, суд вважає що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

             Відповідно до ч.4 ст.28 КПК України - особа, яка не пред’явила цивільного позову в кримінальній справі, а також особа, цивільний позов якої залишився без розгляду, має право пред’явити його в порядку цивільного судочинства.

             Позивач по справі ОСОБА_1 по кримінальній справі по обвинуваченню ОСОБА_2 по ч.1ст.191 КК України визнана потерпілою

             Відповідач ОСОБА_2 свою вину у скоєнні привласнення грошових коштів на загальну суму 15500гр. при розгляді кримінальної справи по ч.1ст.191 КК України визнала повністю і запевнила потерпілу, про відшкодування завданої шкоди в повному обсязі і в добровільному порядку.

             Але, після того, як вирок набув законної сили відповідач відмовилась в добровільному порядку відшкодувати шкоду завдану злочином а тому позивач змушений зробити це в цивільному судочинстві.

             На підставі ст..1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю. Особистим немайновим правам фізичної особи, а також шкода, завдану майну фізичної або юридичної особо, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала..,                                         Згідно ч.1ст.1167 ЦК України, моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини. Вину відповідача встановлено вироком Вовчанського суду від 29.06.2010р. по кримінальній справі по її обвинуваченню.

             Під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних  страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній особі.

             Моральна шкода відповідача насамперед полягає у моральних переживаннях у зв’язку з порушенням права власності. ОСОБА_2 привласнила значні грошові кошти. Які використовувались в підприємницькій діяльності

            Крім того позивач змушена була закрити магазин і не отримувала прибутку від підприємницької діяльності, з`являтися в Вовчанський РВ для дачі пояснень в якості потерпілої, що завдавало моральних страждань і матеріальних витрат.

            Моральну шкоду позивач оцінює в 15000гр.

            Керуючись ст..1166Ю1167 ЦК України, ст..10,11,209,212,214-215 ЦПК України, суд-

                                                                    ВИРІШИВ:

         Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 15500 матеріальної, та 15000гр.моральної шкоди, а разом-30500гр.

          Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені су3дові витрати: юридична допомога-500гр. інформаційно-технічне забезпечення -120гр.

          Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.

          Рішення суду може бути оскаржене в апеляційний суд Харківської області через суд першої інстанції, який ухвалив рішення, протягом 10-ти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10- днів з дня отримання копії цього рішення.

                        Головуючий суддя                                     Божко В.М..

  • Номер: 6/569/47/15
  • Опис: заміна сторони у виконавчому провадженні та поновлення пропущеного строку для пред"явлення виконавчого листа до виконання.
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-995/10
  • Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
  • Суддя: Божко Володимир Миколайович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2015
  • Дата етапу: 18.02.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація