Судове рішення #11890179

Справа № 2-а-3020/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

скороченого провадження

09 листопада 2010 року

Суддя Богуславського районного суду Київської області Бакуменко А.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Богуславському районі Київської області про визнання неправомірними дій відповідача щодо відмови в перерахунку додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок «Чорнобильської катастрофи» та про зобов’язання відповідача зробити перерахунок та виплату недовиплачених сум, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка просить суд визнати дії Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі неправомірними, щодо відмови в проведенні перерахунку та виплати додаткової пенсії відповідно до вимог ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок «Чорнобильської катастрофи», як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та зобов’язати Управління пенсійного фонду України у Богуславському районі зробити перерахунок та виплатити їй недоотриману додаткову пенсію за заподіяну шкоду здоров’ю за період з 01.08.2007 року по час прийняття рішення в справі із розрахунку 15% мінімальної пенсії за віком, а також зобов’язати відповідача надалі проводити виплату відповідно до закону посилаючись на те, що відповідач неправомірно і всупереч вищезазначеного закону проводить невірно нарахування виплачуючи її в неповному обсязі.

Позов підлягає задоволенню частково з таких підстав:

Позивачка має статус потерпілої від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та є жителем м. Богуслава Київської області, яке включене до списку населених пунктів віднесених до території 4 категорії.

Відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції від 28 лютого 1991 року, особам, віднесеним до категорії 4, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю призначається у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» до ст.51 були внесені зміни за якими особам віднесеним до категорії 4, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю призначається в розмірі 5 % прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп було визнано неконституційним п.41 розділу ІІ «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Законом України «Про державний бюджет на 2008 рік, яким були внесені зміни до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок «Чорнобильської катастрофи».

Частиною 3 ст.22 Конституції України передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

В статті 152 ч. 3 Конституції України визначено, що матеріальна шкода, завдана фізичним особам актами і діями, що визнані неконституційними, відшкодовується державою у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 1175 ЦК України шкода завдана фізичній особі в результаті прийняття органом державної влади нормативно-правового акта що був визнаний незаконним і скасований Конституційним судом, відшкодовується державою незалежно від вини посадових і службових осіб.

Вважаю, що розміри вказаної вище виплати позивачці не відповідали вимогам ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції від 28 лютого 1991 року №796-Х1, але позов підлягає задоволенню частково тому, що згідно ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав і свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.

Оскільки позов поданий до суду 11.10.2010 року то позов підлягає задоволенню з 11 квітня 2010 року по 09 листопада 2010 року, тобто по день розгляду справи.

Позов в частині зобов’язання здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком з 01.08.2007 року по 11.04.2010 року залишити без розгляду відповідно до положень ст. 100 КАС України.

Вимоги позивачки в позовній заяві про зобов’язання надалі нараховувати та виплачувати додаткову пенсію відповідно до вимог ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не може бути задоволена на майбутнє, від часу розгляду справи в суді, оскільки задоволення такої вимоги буде перешкоджати законодавчій роботі над Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

На підставі викладеного та керуючись ст.22 Конституції України, ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.1175 ЦК України,   рішенням Конституційного Суду України від  22.05.2008 року № 10- рп, ст.ст.99,100, 183-2, 256 КАС України, –

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Богуславському районі Київської області, щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду в Богуславському районі Київської області провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 11 квітня 2010 року по 09 листопада 2010 року із розрахунку 15 відсотків від мінімальної пенсії за віком.

Вимоги позивачки за попередній час залишити без розгляду.

У задоволенні вимоги на майбутній час відмовити.    

Постанова в межах суми стягнення за один місяць підлягає негайному виконанню.

Звільнити Управління Пенсійного фонду України в Богуславському районі від сплати мита відповідно до ст. 4 п. 34 Декрету України «Про Державне мито».

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського адміністративного апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня отримання копії даної постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, а в разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя                     (підпис)                 А.С. Бакуменко

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація