Судове рішення #11888617

Справа № 2-6759/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

12 жовтня 2010 року                                                                     місто Луцьк

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі :

головуючого – судді -             Олексюка А.В.

при секретарі -                 Шепелюк І.В.

з участю представника позивача -         Вакуліча С.П.

представника відповідача -             ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом Автогосподарства УМВС України у Волинській області до ОСОБА_4 про виселення з гуртожитку без надання іншого житлового приміщення, -

В С Т А Н О В И В:

Автогосподарство УМВС України у Волинській області звернулось до суду з позовом до ОСОБА_4 про виселення з гуртожитку без надання іншого житлового приміщення.

В обґрунтування заявлених  вимог  позивач зазначив, що гуртожиток, розташований в АДРЕСА_1, в якому проживає відповідач, наказом УМВС України у Волинській області № 555 від 28 жовтня 1996 року переданий на баланс Автогосподарства УМВС України у Волинській області.

Згідно наказу № 37 о/с від 28.05.1992 року відповідач був призначений на посаду інспектора дорожньо-патрульної служби мотовзводу дорожньо-патрульної служби ДАІ Луцького міськвідділу внутрішніх справ. 05 серпня 1997 року відповідачу було надано житлову кімнату площею 16,6 кв.м для тимчасового проживання. Відповідно до наказу № 40 о/с від 07 квітня 2000 року ОСОБА_4 був звільнений з органів МВС за порушення дисципліни.

Враховуючи вищевказане Автогосподарство УМВС України у Волинській області просить виселити відповідача з гуртожитку без надання іншого житлового приміщення.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі зазначивши, що відповідач на даний час не є працівником ОВС, не сплачує комунальні платежі та не має права проживати у службовому гуртожитку, який надавався йому для тимчасового проживання. Щорічно або один раз на два роки з відповідачем заключались договори оренди житла. 01.02.2010 року між автогосподарством УМВС України у Волинській області та ОСОБА_4 заключено наступний договір оренди нерухомості (житла) на 1 рік.

Відповідач та представник відповідача позовні вимоги не визнали зазначивши, що відповідачу ОСОБА_4, як працівнику ОВС УМВС України у Волинській області, 05 серпня 1997 року було надано для проживання житлову кімнату площею 16,6 кв.м. Згідно адресної довідки  відповідач зареєстрований за даною адресою з 28.08.1997 р. по теперішній час. Разом з ним за даною адресою зареєстрована його дружина ОСОБА_5. Згідно копій квитанцій відповідачем сплачуються комунальні платежі за проживання в кімнаті АДРЕСА_1. 01.02.2010 року між Автогосподарством та відповідачем ОСОБА_4 на один рік укладено договір оренди нерухомості (житла) – кімнати гуртожитку по АДРЕСА_1, який на даний час є дійсним. В 2001 році УМВС України у Волинській області зверталось до суду з позовом до ОСОБА_4 про виселення, однак в прийнятті даної заяви було відмовлено і позов повернуто позивачу. Іншого житла для проживання у ОСОБА_4 немає. Просили в задоволенні позову відмовити.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до наказу № 555 від 28.10.96 р. на баланс автогосподарства УМВС і кінологічного центру УМВС України у Волинській області для переобладнання під гуртожиток надано приміщення бувшої спецкомендатури № 2. (а.с.     ). Згідно свідоцтва про право власності від 01 квітня 2009 року та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 19.05.09 р., службовий гуртожиток загальною площею 306,2кв.м, який розташований в АДРЕСА_1, належить державі в особі Міністерства внутрішніх справ України на праві державної власності (а.с.    ).

Відповідно до ст. 124 ЖК УРСР робітники і  службовці, що припинили трудові  відносини з підприємством, установою, організацією, підлягають виселенню з службового жилого приміщення з усіма особами, які з ними проживають, без надання іншого жилого приміщення.

Згідно ч. 2 ст. 132 ЖК УРСР інших працівників підприємств, установ, організацій, які поселилися в гуртожитку в зв'язку з роботою, може бути виселено без надання іншого жилого приміщення в разі звільнення за власним бажанням без поважних причин, за порушення трудової дисципліни або вчинення злочину.

Встановлено і визнано сторонами, що ОСОБА_4 з 28 травня 1992 року працював в органах внутрішніх справ УМВС України у Волинській області.

07.04.2000 року ОСОБА_4 був звільнений з ОВС за ст. 63 п. е за порушення дисципліни (а.с.       ).

05 серпня 1997 року відповідачу ОСОБА_4, як працівнику ОВС УМВС України у Волинській області було надано для проживання житлову кімнату площею 16,6 кв.м в гуртожитку за адресою  АДРЕСА_1.

Згідно адресної довідки від 16.06.2010 року відповідач зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 з 28.08.1997 р. по теперішній час. (а.с.   ). Відповідно до будинкової книги будинку АДРЕСА_1 – в даному будинку зареєстрована дружина відповідача – ОСОБА_5 (а.с.  ). Заборгованості у квартиронаймача ОСОБА_4 перед позивачем за користування житлом немає. (а.с.     ).

Відповідно до ст. 810 ЦК України за договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов'язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату. підстави, умови, порядок укладення та припинення договору найму житла, що є об'єктом права державної або комунальної власності, встановлюються законом. до договору найму житла, крім найму житла, що є об'єктом права державної або комунальної власності, застосовуються положення цього Кодексу, якщо інше не встановлено законом.

Згідно ст. 821 ЦК України договір найму житла укладається на строк, встановлений договором. Якщо у договорі строк не встановлений, договір вважається укладеним на п'ять років.

Відповідно до ст. 825 ЦК України договір найму житла може бути розірваний за рішенням суду на вимогу наймодавця у разі: невнесення наймачем плати за житло за шість місяців, якщо договором не встановлений більш тривалий строк, а при короткостроковому наймі - понад два рази; руйнування або псування житла наймачем або іншими особами, за дії яких він відповідає.

01.02.2010 року між позивачем Автогосподарством УМВС України у Волинській області в особі начальника ПТГ УМВС України у Волинській області Пришка М.Г. та відповідачем ОСОБА_4 укладено договір оренди нерухомості (житла) – кімнати гуртожитку по АДРЕСА_1, строк дії якого до 01.02.2011 року. (а.с.    ). На даний час даний договір є чинним. Фактів порушення сторонами умов договору немає. Вказане свідчить про правомірне користування відповідачем житлом в даному гуртожитку.

Статтею 257 ЦК України Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки .

Судом встановлено, що відповідач звільнився з органів внутрішніх справ 07 квітня 2000 року (а.с.  ). В 2001 року УМВС України у Волинській області звернулось до суду з позовом до ОСОБА_4 про виселення. 12 березня 2001 року в прийняті позову було відмовлено і позовна заява була повернута позивачу (а.с.  ). Повторно УМВС України у Волинській області в особі Автогосподарства УМВС України у Волинській області звернулись до суду з аналогічним позовом до відповідача 07.07.2010 року, у зв’язку з чим позивачем був пропущений передбачений законом трирічний строк позовної давності з моменту припинення  з працівником трудових правовідносин.

Виходячи з вищенаведеного, в задоволенні позову Автогосподарства УМВС України у Волинській області до ОСОБА_4 про виселення з гуртожитку без надання іншого житлового приміщення слід відмовити

Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 58, 59, 60, 84, 88, 213, 214 215, 218 ЦПК України, ст. 124, 132 ЖК України, ст.ст. 15, 391, 257, 810, 821, 825 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

В задоволенні позову Автогосподарства УМВС України у Волинській області до ОСОБА_4 про виселення з гуртожитку без надання іншого житлового приміщення - відмовити.

Судові витрати залишити за позивачем.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної  скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

      Суддя

Луцького міськрайонного суду                                  А.В.Олексюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація