Справа №2- 45/2010 року
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2010 року м. Судак
Судацький міський суд Автономної Республіки Крим
у складі:
головуючого судді Морозової Л.М.
при секретарі Алієві Т.С.,
з участю:
позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
третьої особи ОСОБА_3,
представника третьої особи ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Судак
цивільну справу
за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_5 про виділ земельної ділянки та визнання права власності на земельну ділянку за правом спадкування, суд -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась у суд з позовом до ОСОБА_5 про виділ земельної ділянки та визнання права власності на земельну ділянку за правом спадкування.
В якій просила суд виділити їй частку земельної ділянки померлої ОСОБА_6, розташованої за адресою : АДРЕСА_2 і визнати за нею,
ОСОБА_1, право власності за правом спадкування за законом.
Відповідач у суд не з’являється і не повідомляє суд про причини своєї не явки.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
В позові позивач просила суд виділити їй частку земельної ділянки померлої ОСОБА_6, розташованої за адресою : АДРЕСА_2 і визнати за нею, ОСОБА_1, право власності за правом спадкування за законом.
Посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її сестра ОСОБА_6, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 від 04 грудня 2007 року.
Після її смерті відкрилась спадщина за законом, яка складається з земельної ділянки площею 0,0958 га., згідно Державного акту КМ №055850 виданого 20 липня 2002 року, розташованої за адресою АДРЕСА_2.
У встановлений законом строк вона звернулася до державного нотаріуса в м. Судак для оформлення на її ім’я свідоцтва на право спадщини.
Свідоцтво на право власності на земельну ділянку за цією адресою нотаріус не видала на її ім’я , на тій підставі, що в державному акті на земельну ділянку не визначена частка землі померлої, вона знаходиться у загальному майні з відповідачем ОСОБА_5
08 серпня 2002 року ОСОБА_6 при житті уклала договір міни Ѕ частки житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 на квартиру АДРЕСА_1. Вона отримала свідоцтво про право власності за законом на квартиру АДРЕСА_1, АР Крим.
Власниками 1/2 будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 стали треті особи по справі ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_8
У суді позивач, та її представник позов підтримали. І просили суд у відповідності з висновком експерта виділити частку земельної ділянки померлої ОСОБА_6, розташованої за адресою : АДРЕСА_2 і визнати за нею,
ОСОБА_1, право власності за правом спадкування за законом, на земельну ділянку площею 447 кв. м.
Треті особи та їх представник ОСОБА_4 позов не визнали.
Суду пояснили , що вони з 2002 року по цей час є власниками Ѕ частки будинку, розташованого за адресою : АДРЕСА_2. При укладені договору міни не було вирішено питання стосовно земельної ділянки на ім’я ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_8 Але у них склався порядок користування землею з ОСОБА_5
Фактично 1/2 частина будинку не може бути без земельної ділянки. Вони у суд надали зустрічний позов про визнання за ними права власності за земельну ділянку, але потім поросили суд залишити цей позов без розгляду.
Вислухавши сторони , дослідивши письмові докази у справі: на а. с.1 – квитанція про сплату судового збору 850 грн. ; на а. с. 2- квитанція про сплату витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи на 120 грн. ; на а. с.9- копія свідоцтва про право власності на спадщину за законом на ім’я ОСОБА_1 на квартиру;на а. с. 10 – копія Державного акту на земельну ділянку,розташовану за адресою , АДРЕСА_2 на ім’я двох співвласників ОСОБА_5 та покійної ОСОБА_6 на а. с.58-62 висновок експерта №2151 від 09 грудня 2009 року про поділ земельної ділянки . та можливі варіанти поділу, та виходячи із вимог с. 120 ЗК України, яка діє на час розгляду справи, що передбачає:
у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об’єкти. До особи , яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину. Якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення. Виходячи із вимог цієї статті, право власності на Ѕ частку землі перейшло, згідно договору міни (а.с.13) до власників Ѕ частки будинку АДРЕСА_2 ОСОБА_7, ОСОБА_3, ОСОБА_8 Тому в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_5 про виділ земельної ділянки та визнання права власності на земельну ділянку за правом спадкування слід відмовити у повному обсязі.
Керуючись ст.120 ЗК України; ст.ст.10,60,112,224-226 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_5 про виділ земельної ділянки та визнання права власності на земельну ділянку за правом спадкування у повному обсязі.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційний суду Автономної Республіки Крим через Судацький міський суд Автономної республіки Крим.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий Л.М. Морозова
- Номер: 2-зз/145/2/22
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-45/2010
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Морозова Людмила Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.09.2022
- Дата етапу: 01.09.2022
- Номер: 2-45/2010
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-45/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Морозова Людмила Миколаївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.12.2009
- Дата етапу: 04.01.2010