Справа № 2-281/10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
4 листопада 2010 року Криворізький районний суд Дніпропетровської області в складі :
- головуючого судді Бондарчука Г.Д.
- при секретарі Ференц І.З.
- за участю позивача ОСОБА_1
- представників позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3
- відповідача ОСОБА_4
- представника відповідача ОСОБА_5
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, треті особи на стороні відповідача ОСОБА_8, ОСОБА_9 про виділ часток із майна спільної сумісної власності, про усунення перешкод у користуванні житлом і вселенні в квартиру,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся з названою позовною заявою в суд в якій зазначив, що є співвласником квартири АДРЕСА_1.
Співвласниками квартири, крім нього є його батько, брат і син його співмешканки ОСОБА_10. Квартира розташована на першому поверсі 2-х поверхового будинку і складається з трьох кімнат.
Згідно довідки Надеждівської сільської ради в квартирі зареєстровані він, його батько, співмешканка батька ОСОБА_8 і її сини ОСОБА_6 і ОСОБА_9. При цьому ОСОБА_8 і ОСОБА_9 були зареєстровані без його згоди та згоди його брата.
Він тимчасово мешкає в квартирі другого чоловіка його матері, але між ними не дуже добре склалися стосунки, оскільки останній зловживає спиртними напоями, ображає матір, а він вимушений її захищати. Це привело до того, що відчим виганяє його з дому, наполягаючи на тому, що в нього є своє житло.
Він звернувся до батька з проханням забезпечити йому місце в квартирі, але батько навідріз відмовився вселити його в квартиру, мотивуючи тим, що в нього інша сім’я.
Крім того йому стало відомо, що батько без його згоди, його брата, тобто без згоди інших співвласників здійснив переобладнання в квартирі, штучно зменшив житлову площу, з’єднав кімнату площею 7,1 кв. м з кухнею, збільшивши площу кухні.
Оскільки батько відмовляється вселити його в квартиру, співвласником, якої він є, просить постановити рішення, яким виділити йому частку в розмірі ј частини квартири, зобов’язати відповідачів ОСОБА_4 і ОСОБА_6 усунути перешкоди в користуванні частиною власності, відновити попередній стан квартири і вселити його в квартиру, а саме в кімнату площею 7,1 кв. м. цієї квартири.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 свої вимоги підтримав і наполягав на їх задоволенні.
Вимоги позивача підтримали також його представники ОСОБА_3 і ОСОБА_2
Відповідач ОСОБА_4, який діє також в інтересах відповідача ОСОБА_6 і третіх осіб ОСОБА_8,ОСОБА_9 проти позову заперечує наполягає на тому, що син довгий час не проживав в квартирі, участі в її утриманні в належному стані, не приймав. В нього утворилась нова сім’я, яка також проживає в цій квартирі. Будь-яких перепон сину для проживання він не чинив, останній сам перейшов проживати до матері в м. Кривий Ріг, де і проживає по цей час.
Проти позову також заперечувала його представник ОСОБА_5
Суд, вислухавши сторони, дослідивши письмові матеріали справи вважає, що вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані і такі, що підлягають задоволенню частково виходячи з наступного.
Встановлено, що відповідно до розпорядження КСП «Гірник» від 15.04.1999 року ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_7 і ОСОБА_6 стали власниками спільної сумісної власності квартири АДРЕСА_1 право власності на яку зареєстровано в Комунальному підприємстві Дніпропетровської обласної ради «Криворізьке бюро технічної інвентаризації» ( а.с.5).
Згідно технічного паспорта виданого на ім’я ОСОБА_4 квартира АДРЕСА_1 складається з 3-х кімнат житловою площею 35,9 кв. м, загальна площа квартири складає 51, 3 кв. м. (а.с. 6).
В вищезазначеній квартирі згідно довідки Надеждівської сільської ради від 11.01.2010 року зареєстровані і проживають ОСОБА_4 ОСОБА_8, ОСОБА_6, ОСОБА_9 ( а.с. 9).
Виходячи з вищенаведеного судом встановлено і не заперечується сторонами, що ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_7 і ОСОБА_6 є співвласниками спірної квартири.
Відповідно до ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток, кожного із них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Статтею 369 ЦК України передбачено, що співвласники майна, що є спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників.
Відповідач не заперечує, що зробив переобладнання в квартирі: зменшив житлову площу квартири за рахунок збільшення за рахунок кімнати площею 7,1 кв. м кухні, вказав, що це було зроблено за згодою позивача, а також з дозволу органа місцевого самоврядування – Надеждівської сільської ради.
Позивач заперечує проти твердження відповідача ОСОБА_4 відносно його згоди, відсутні також у відповідача наявності дозволу відповідного органу на переобладнання квартири в багатоквартирному будинку.
Відповідно до ст. 370 ч. 2 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із них є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Таким чином суд всебічно і повно розглянувши дану справу, керуючись принципами змагальності сторін та диспозитивністю цивільного судочинства, дійшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог оскільки позивач є співвласником в спірній квартирі, тому має право на проживання, але відповідачем неправомірно порушені його житлові права шляхом переобладнання без його згоди квартири, яка є спільною сумісною власністю чотирьох осіб, відмовляється відновити попередній стан квартири, що унеможливлює його вселення і проживання в даній квартирі.
В той же час не підлягають задоволенню вимоги позивача про вселення його в приміщення кімнати площею 7, 1 кв. м оскільки вимоги позивачем про виділ часток в натурі не ставився, а тому користування спільною сумісною власністю повинно бути забезпечено за домовленістю між співвласниками.
На підставі ст.ст. 255, 357, 368, 369, 370,383,391 ЦК України та керуючись ст.ст. 10,11, 60, 209, 213-215 ЦПК України,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, треті особи на стороні відповідача ОСОБА_8 , ОСОБА_9 про виділ часток із майна спільної сумісної власності, про усунення перешкод у користуванні житлом і вселенні в квартиру – задовольнити частково .
Виділити ОСОБА_1 із спільної сумісної власності ј частину квартири АДРЕСА_1 Криворізького району .
Зобов’язати ОСОБА_4 і ОСОБА_10 відновити попередній стан квартири відповідно до її технічної характеристики, яка зареєстрована в Комунальному підприємстві Дніпропетровської обласної ради «Криворізьке бюро технічної інвентаризації».
Вселити ОСОБА_1 в квартиру АДРЕСА_1.
В задоволенні решти вимог ОСОБА_1 – відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 10-ти днів з дня його проголошення.
Суддя
- Номер: 2-281/2010
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-281/2010
- Суд: Перемишлянський районний суд Львівської області
- Суддя: Бондарчук Григорій Дмитрович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.07.2015
- Дата етапу: 21.07.2015
- Номер: 6/384/3/2019
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-281/2010
- Суд: Вільшанський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Бондарчук Григорій Дмитрович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.05.2019
- Дата етапу: 24.05.2019
- Номер: 2-281/2010
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-281/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Бондарчук Григорій Дмитрович
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.05.2010
- Дата етапу: 07.05.2010