Судове рішення #1188348
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

2-972\07

26 березня 2007р.                                                                                м. Запоріжжя

Шевченківський районний суд м.Запоріжжя у складі:

головуючого судді                                                                          Щербак А.А.,

при секретарі                                                                                                Петрової О.В..,

розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Запорізької міської ради, треті особи: відділ реєстрації актів цивільного стану Шевченківського району м. Запоріжжя, п'ята державна нотаріальна контора м. Запоріжжя про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту належності правовстановлюючого документу, визнання права власності на квартиру в порядку спадкування.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Запорізької міської ради, треті особи: відділ реєстрації актів цивільного стану Шевченківського району м. Запоріжжя, п'ята державна нотаріальна контора м. Запоріжжя про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту належності правовстановлюючого документу, визнання права власності на квартиру в порядку спадкування.

В позові зазначила, що рішенням міської ради м. Запоріжжя №547 від 26.12.1996р. позивачу була надана квартира АДРЕСА_1. 18.03.1999р. зазначена квартира приватизована ОСОБА_1 - позивачем по справі та ОСОБА_2- матір'ю позивачки. Отримано свідоцтво №8293 від 18.03.1999р. про право сумісної власності на квартиру. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. Після смерті відкрилась спадщина на частку в квартирі. Позивачка - єдиний спадкоємець. В квартирі проживала на час відкриття спадщини. В свідоцтві про народження позивачки прізвище її матері помилково вказано як ОСОБА_3 коли вірно -ОСОБА_2. Просить встановити факт родинних відносин з ОСОБА_2, котра померла ІНФОРМАЦІЯ_1, встановити факт належності свідоцтва про народження, виданого РАЦС Куп'янського району Харківської області НОМЕР_1 на підставі актового запису про народження ОСОБА_1, виділити долю в квартирі АДРЕСА_1 належну ОСОБА_2, визнати за позивачем право власності на 1\2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, на задоволенні позову наполягала.

Представник Запорізької міської ради в судове засідання не з'явився, направив заяву, у якій просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Представник П'ятої державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, направив заяву, у якій просить справу розглянути без його участі, заперечень проти позову не має.

Представник відділ реєстрації актів цивільного стану Шевченківського району м. Запоріжжя в судове засідання не з'явився, про день, час та місто розгляду справи повідомлявся ніжним чином.

 

2

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що їй відомо, що ОСОБА_2 - мати позивачки, що в свідоцтві про народження позивачки помилково вказано прізвище мати позивачки як ОСОБА_3.

Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснила, що їй відомо, що ОСОБА_2 - мати позивачки, що в свідоцтві про народження позивачки помилково вказано прізвище мати позивачки як ОСОБА_3.

Заслухавши пояснення позивача, свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає необхідним позов задовольнити.

Судом встановлено, що рішенням міської ради м. Запоріжжя №547 від 26.12.1996р. позивачу була надана квартира АДРЕСА_1. 18.03.1999р. зазначена квартира приватизована ОСОБА_1 - позивачем по справі та ОСОБА_2- матір'ю позивачки. Отримано свідоцтво №8293 від 18.03.1999р. про право сумісної власності на квартиру. Про що свідчить надана суду копія свідоцтва про право власності на житло. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла. Про що свідчить копія свідоцтва про смерть. Після смерті відкрилась спадщина на частку в квартирі. Позивачка - єдиний спадкоємець. В квартирі проживала на час відкриття спадщини. В свідоцтві про народження позивачки прізвище її матері помилково вказано як ОСОБА_3 коли вірно - ОСОБА_2.

Згідно п. 4 прикінцевих та перехідних положень ЦК України в редакції 2004року цивільні відносини, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов'язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності. Спадок після смерті ОСОБА_2 відкрився і був прийнятий у 2001 р. таким чином до вказаних цивільних відносин треба застосовувати ЦК УРСР у редакції 1963 року.

Згідно зі ст.. 549 ЦК в редакції 1963року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Згідно ст. 256 ЦПК України в редакції 2004 року, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Приймаючи до уваги перелічені обставини, суд вважає достовірно встановленим факти, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 знаходилась у родинних стосунках зі своєю матір'ю - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та той факт, що свідоцтво про народження НОМЕР_1 , що видане ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 належить ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2.

Керуючись ст. 529, 549 ЦК УРСР 1963 року, ст. 256 ЦК України, ст.ст. 208, 209, 212, 213, 215, 223, 294 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки Харківської обл. Куп'янського району с Кислівка та її матір'ю ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки Луганської обл.., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Встановити факт належності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженки Харківської обл. Куп'янського району с Кислівка свідоцтва про народженняНОМЕР_1 , що видане ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2

Виділити 1\2 частину квартири АДРЕСА_1, що належала ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

3

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\2 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:   А.А.Щербак

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація