Справа № 2-1201/10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2010 року Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Попик Ю.П.
при секретарі Лисюк О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка в позові вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її тітка ОСОБА_3, яка проживала в АДРЕСА_1.
Після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1, який належить ОСОБА_3; грошові вклади з нарахованими відсотками і компенсаціями, що зберігаються в Ощадному банку, філія №048 Калинівського відділення 5321 Вінниця на рахунку № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, а також філія №048/06 Калинівського відділення 5321 на рахунку № НОМЕР_3.
За життя померла ОСОБА_3 21.09.2001 року та 22.03.2005 року склала заповіти, якими заповіла вищезазначений житловий будинок та грошові вклади позивачці та відповідачу. На день смерті заповідачки заповіти не змінено і не скасовано. Крім позивачки спадкоємцем за заповітом є ОСОБА_2 – відповідач по справі, який на спадщину не претендує та відмовляється від неї на користь позивачки.
Позивачка спадщину фактично прийняла, вступивши в управління і володіння спадковим майном, так як доглядала за тіткою до її смерті, садить і обробляє присадибну земельну ділянку. Однак, в установлений законом строк не оформила спадкове майно в нотаріальній конторі, оскільки відсутній правовстановлюючий документ про належність вищезазначеного житлового будинку з господарськими будівлями ОСОБА_3 Тому позивачка звернулась до суду з даним позовом.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла тітка позивачки ОСОБА_3, яка проживала в АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою № 609 від 05.10.2010 року виконкому Уладівської сільської ради Калинівського району Вінницької області.
Після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1, який належить ОСОБА_3 згідно довідки № 609 від 05.10.2010 року виконкому Уладівської сільської ради Калинівського району Вінницької області та технічного паспорту на житловий будинок; грошові вклади з нарахованими відсотками і компенсаціями, що зберігаються в Ощадному банку, філія №048 Калинівського відділення 5321 Вінниця на рахунку № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, а також філія №048/06 Калинівського відділення 5321 на рахунку № НОМЕР_3.
За життя померла ОСОБА_3 21.09.2001 року та 22.03.2005 року склала заповіти, якими заповіла вищезазначений житловий будинок та грошові вклади позивачці та відповідачу. На день смерті заповідачки заповіти не змінено і не скасовано. Крім позивачки спадкоємцем за заповітом є ОСОБА_2 – відповідач по справі, який на спадщину не претендує та відмовляється від неї на користь позивачки.
Позивачка спадщину фактично прийняла, вступивши в управління і володіння спадковим майном, так як доглядала за тіткою до її смерті, садить і обробляє присадибну земельну ділянку, що підтверджується довідкою № 608 від 05.10.2010 року виконкому Уладівської сільської ради Калинівського району Вінницької області. Однак, в установлений законом строк не оформила спадкове майно в нотаріальній конторі, оскільки відсутній правовстановлюючий документ про належність вищезазначеного житлового будинку з господарськими будівлями ОСОБА_3
За вказаних обставин суд вважає за можливим визнати за позивачкою право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_3.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1216, 1218, 1233, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, вартістю 51 444 грн., який в цілому складається з будинку літ.А верандами літ.а, а1, загальною площею 79,5 кв.м, житловою площею 35,6 кв.м, сараю літ.Б, погрібу літ.П/Б, гаражу літ.В, убиральні літ.б, криниці №1, воріт №2, огорожі №3, що розташований в АДРЕСА_1 та належав ОСОБА_3; грошові вклади з нарахованими відсотками і компенсаціями, що зберігаються в Ощадному банку, філія №048 Калинівського відділення 5321 Вінниця на рахунку № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, а також філія №048/06 Калинівського відділення 5321 на рахунку № НОМЕР_3, в порядку спадкування за заповітом після смерті тітки ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: