Справа № 2-1196/10 р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2010 року Калинівський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого Попик Ю.П.
при секретарі Лисюк О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калинівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка в позові вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_4, який проживав в АДРЕСА_1.
Після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1.
Згідно заповіту від ІНФОРМАЦІЯ_2 року померлий ОСОБА_4 заповів все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, позивачці. На день смерті заповідача заповіт не змінено і не скасовано. Крім позивачки спадкоємцями першої черги за законом є дружина та дочка померлого, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 – відповідачі по справі, які на спадщину не претендують.
Позивачка спадщину фактично прийняла, вступивши в управління і володіння спадковим майном, так як проживала з батьком в будинку до його смерті та проживає по даний час, садить і обробляє присадибну земельну ділянку. Однак, в установлений законом строк не оформила спадкове майно в нотаріальній конторі, оскільки відсутній правовстановлюючий документ про належність вищезазначеного житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами ОСОБА_4 Тому звернулась до суду з даним позовом.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідачі у судове засідання не з’явилися, хоч належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, однак від них надійшли до суду заяви, в яких позов визнають та просять справу слухати у їх відсутність.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько позивачки ОСОБА_4, який проживав в АДРЕСА_1.
Після його смерті відкрилась спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 та належить померлому ОСОБА_4 згідно технічного паспорту та довідки №353 від 29.09.2010 виконкому Кіровської сільської ради Калинівського району Вінницької області.
Згідно заповіту від ІНФОРМАЦІЯ_2 року померлий ОСОБА_4 заповів все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, позивачці. На день смерті заповідача заповіт не змінено і не скасовано. Крім позивачки спадкоємцями першої черги за законом є дружина та дочка померлого, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 – відповідачі по справі, які на спадщину не претендують.
Позивачка спадщину відповідно ч.3 ст.1268 ЦК України фактично прийняла, вступивши в управління і володіння спадковим майном, так як проживала з батьком в будинку до його смерті та проживає по даний час, садить і обробляє присадибну земельну ділянку, що підтверджується довідкою № 354 від 29.09.2010 року виконкому Кіровської сільської ради Калинівського району Вінницької області. Однак, в установлений законом строк не оформила спадкове майно в нотаріальній конторі, оскільки відсутній правовстановлюючий документ про належність вищезазначеного житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами ОСОБА_4
За вказаних обставин суд вважає за можливим визнати за позивачкою право власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_4.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1216, 1218, 1233, 1268, 1275 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, вартістю 62 045 грн., який в цілому складається з будинку літ.А, веранди літ.а, загальною площею 62,8 м?, житловою площею 35,2 м?, сараїв літ. Б, б, літньої кухні літ.В, вбиральні літ.Г, погрібу літ.П/Б, криниці №1, хвіртки №2, ворота №3, огорожі №4, що розташований в АДРЕСА_1 та належав ОСОБА_4, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: