Судове рішення #11881606

Справа № 2о – 211/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

09 вересня 2010 року Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська у складі:

Головуючого судді                     Бібіка М.М.,

при секретарі                         Лобовій Ю.Л.,

за участю заявника                     ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпропетровськ цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Сьома Дніпропетровська державна нотаріальна контора; про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

11 червня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська із заявою про встановлення факту родинних відносин, вказавши заінтересованою особою Сьому Дніпропетровську державну нотаріальну контору. В обґрунтування вказаної заяви ОСОБА_1 послався на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його хрещена мати ОСОБА_2, з якою він проживав однією сім’єю з липня 2003 року в квартирі АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилася спадщина. Він звернувся до нотаріальної контори для оформлення свідоцтва про право на спадщину, однак отримав відмову, оскільки не може документально підтвердити факт того, що він проживав з ОСОБА_2 однією родиною. У зв’язку з чим він звернувся до суду з вказаною заявою (а.с. 4).

Заявник у судовому засіданні заявлені вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на обставини викладені у заяві, просив заяву задовольнити.

Представник заінтересованої особи до судового засідання не з’явився, надав до суду заяву про розгляд справи за їх відсутності (а.с. 14).

Суд, вислухавши пояснення заявника, допитавши свідків та вивчивши матеріали справи, вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 234 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, хрещена мати ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1, виданим 27 лютого 2009 року відділом реєстрації смерті Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області, актовий запис № 1665 (а.с. 5).

Після смерті ОСОБА_2 залишилась спадщина, а саме: квартира АДРЕСА_1; яка належала їй на праві власності, що підтверджується відповіддю КП «ДМБТІ» від 30 липня 2010 року (а.с. 21).  

ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори для оформлення свідоцтва про право на спадщину, однак отримав відмову, оскільки не може документально підтвердити факт родинних відносин із ОСОБА_2.

Факт проживання останніх п’яти років ОСОБА_1 разом із ОСОБА_2 однією сім’єю підтверджується довідкою КЖЕП № 14 від 21 травня 2010 року, у відповідності до якої ОСОБА_1 дійсно мешкає у квартирі АДРЕСА_1 з 2003 року до теперішнього часу (а.с. 6).

Крім того, факт проживання ОСОБА_1 однією сім’єю на протязі останніх п’яти років  з ОСОБА_2 також підтверджується показаннями, наданими у судовому засіданні, свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які мешкають у квартирі АДРЕСА_2, а також ОСОБА_6, працівника КЖЕП № 14, які в судовому засіданні зазначили, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, дійсно була хрещеною матір’ю ОСОБА_1, та в період з 2003 по 2009 роки вони проживали разом однією сім’єю, вели спільне господарство і бюджет.

З урахування викладеного, суд вважає можливим встановити факт того, що ОСОБА_1 мешкав однією сім’єю та вів спільне господарство більше п’яти років, до відкриття спадщини, з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Встановлення даного факту має юридичне значення для заявника.

Керуючись ст. ст. 4 – 8, 10, 11, 18, 57 – 60, 208, 209, 212 – 215, 218, 234, 256 Цивільного процесуального кодексу України, суд –

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 – задовольнити.

Встановити факт родинних відносин, а саме того, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, мешкав однією сім’єю та вів спільне господарство більше п’яти років до відкриття спадщини з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Рішення може бути оскаржено на протязі десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд міста Дніпропетровська.

Суддя                                                         М.М. Бібік

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація