КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Головуючий суддя в першій інстанції – Балаклицький А.І. Справа №2а-9111/10/1070
Суддя-доповідач – Борисюк Л.П.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 листопада 2010 року 17 год. 00 хв. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді – Борисюк Л.П.,
суддів – Бараненка І.І.,
Ключковича В.Ю.,
при секретарі судового засідання – Леонтовичі М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 – довіреної особи кандидата на посаду Ірпінського міського голови Київської області ОСОБА_5 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2010 року у справі за позовом ОСОБА_4 – довіреної особи кандидата на посаду Ірпінського міського голови Київської області ОСОБА_5 до Ірпінської міської виборчої комісії Київської області про визнання протиправним та скасування рішення,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_4 – довірена особа кандидата на посаду Ірпінського міського голови Київської області ОСОБА_5 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Ірпінської міської виборчої комісії Київської області про визнання протиправним та скасування рішення.
Постановою Київського окружного адміністративного суду міста Києва від 05 листопада 2010 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з постановою Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2010 року, ОСОБА_4 – довірена особа кандидата на посаду Ірпінського міського голови Київської області ОСОБА_5 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким задовольнити заявлені позовні вимоги.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши докази у справі та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія встановила наступне.
03 листопада 2010 року ОСОБА_6 - довірена особа кандидата на посаду Ірпінського міського голови Скаржинського В.Д. звернулася до Ірпінської міської виборчої комісії Київської області із заявою, в якій просила прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 32011, оскільки дільнична виборча комісія № 32011 порушила вимоги ч. 9, ч. 10 ст. 72, ст. 74 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
На підставі даної заяви Ірпінська міська виборча комісія Київської області прийняла, як вказано у позові та не заперечував відповідач, рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 32011 від 03 листопада 2010 року.
Не погоджуючись з рішенням, прийнятим відповідачем, позивач оскаржив його до суду, але в матеріалах справи наявні докази, які свідчать про фактичне його скасування рішенням Ірпінської міської виборчої комісії Київської області від 04.11.2010 року №28/3-1.
Відмовляючи в задоволенні даного позову суд першої інстанції виходив з того, що рішення Ірпінської міської виборчої комісії від 03 листопада 2010 року № 28/3-1 скасовано, а тому протиправності в діях відповідача не вбачається.
З таким висновком суду першої інстанції судова колегія Київського апеляційного адміністративного суду погоджується з наступних підстав.
Основні засади, організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі - депутати) та сільських, селищних, міських голів регулюються Конституцією України, Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (далі –Закон - № 2487-VI ) та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.
Статтею 75 Закону - № 2487-VI передбачено порядок встановлення підсумків голосування.
Відповідно до частини 6 статті 75 Закону - № 2487-VI за наявності відповідно оформлених актів, складених уповноваженими особами місцевої організації партії, довіреними особами кандидатів та офіційними спостерігачами - суб'єктами відповідного виборчого процесу, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що дозволяє територіальній виборчій комісії поставити під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій дільниці, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців.
В силу частини 7 ст. 75 Закону - № 2487-VI у разі наявності акта або письмової заяви про порушення вимог цього Закону під час транспортування протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших виборчих документів до територіальної виборчої комісії територіальна виборча комісія може, а в разі наявних ознак розпечатування запакованих документів зобов'язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій дільниці.
Рішенням Ірпінської міської виборчої комісії Київської області від 04 листопада 2010 року №28/3-2 внесено зміни до рішення №28/3-1 від 03 листопада 2010 року «Про порушення Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» дільничною виборчою комісією №32011», а саме: - п. 1 викладено в такій редакції: «Не здійснювати повторного перерахунку голосів виборців на виборчій дільниці №32011».
Судова колегія звертає увагу на те, що 04.11.2010 року Ірпінська міська виборча комісія Київської області, шляхом внесення змін до оскаржуваного рішення №28/3-1 від 03 листопада 2010 року, виправила допущену помилку.
Отже, оскільки, відповідачем вирішено не здійснювати повторного перерахунку голосів виборців на виборчій дільниці № 32011, тому підстав для задоволення даного позову не вбачається.
Згідно із ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
У відповідності до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Зважаючи на встановлене, є підстави вважати, що суду не надано жодного належного доказу, який би свідчив про порушення відповідачем законодавства України.
Стаття 172 КАС України визначає особливості провадження у справах щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій.
Позиція позивача ґрунтуються не на положеннях закону, а тому є необґрунтованою.
За таких обставин, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність ознак протиправності в діях Ірпінської міської виборчої комісії Київської області.
Враховуючи встановлене, судова колегія визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
В силу статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.
Керуючись статтями 160, 172, 177, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 – довіреної особи кандидата на посаду Ірпінського міського голови Київської області ОСОБА_5 залишити без задоволення.
Постанову Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий: Борисюк Л.П.
Суддя: Бараненко І.І.
Суддя: Ключкович В.Ю.