Справа №2-а-1320/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«21» вересня 2010 року, Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області
в складі головуючого судді Широкоряд Р.В.
розглянувши у письмовому провадженні в приміщені суду м.Світловодська справу за позовом ОСОБА_1 до начальника відділу Держкомзему у Світловодському районі, ОСОБА_3 про визнання дій відповідача неправомірними, та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить суд постановити рішення яким визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати відповідача погодити розроблену позивачеві технічну документацію із землеустрою, щодо складання та видачі державного акта на право приватної власності на земельну ділянку для будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку, площею 800 кв.м за адресою АДРЕСА_1
Свій позов позивач мотивує тим, що розпорядженням голови Світловодської райдержадміністрації від 29.03.2007 року №271-р, позивачеві було безоплатно передано у власність земельну ділянку для будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 800 кв.м. в мікрорайоні індивідуальної житлової забудови АДРЕСА_1
На виконання зазначеного розпорядження позивачем було виготовлено і погоджено у відповідних службах будівельний паспорт на забудову земельної ділянки. Також в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю вона отримала дозвіл на будівництво житлового будинку та господарських будівель. З метою належного оформлення права на землю та отримання державного акту на право приватної власності на земельну ділянку, позивач уклав договір на виконання робіт по розробці технічної документації з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4, який має відповідні ліцензії на проведення землевпорядних та геодезичних робіт. ОСОБА_4 підготував технічну документацію із землеустрою щодо складання та видачі державного акта на право власності на земельну ділянку і подав її для погодження відповідачу.
Проте начальник відділу Держкомзему у Світловодському районі листом вих. №491/01/04-11 від 23.04.2010 року, відмовила у погодженні даної технічної документації із землеустрою з посиланням на те, що земельна ділянка, яку позивачці безоплатно передала Світловодська райдержадміністрація для будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських знаходиться за межами населеного пункту на території Павлівської сільської ради, у зв’язку з порушенням ст.38 Земельного кодексу України (в редакції 2001 року) «Визначення земель житлової та громадської забудови».
Позивач вважає дії відповідача такими, що порушують права позивача, щодо отримання державного акта на право власності на земельну ділянку.
Сторони в судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Позивач просить суд розглянути справу в його відсутність в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до Земельного кодексу України, в редакції 1990 року, до набрання чинності новим Земельним кодексом України, була відсутня така категорія земель, як землі житлової та громадської забудови.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.2 Земельного кодексу України (в редакції 1990р.) існувала категорія земель як - землі населених пунктів (міст, селищ міського типу і сільських населених пунктів).
Згідно ст.65 Земельного кодексу України (в редакції 1990р.), до земель сільського населеного пункту належать усі землі, що знаходяться в межах, установлених для цього пункту в порядку землеустрою. Землі сільського населеного пункту перебувають у віданні сільської ради народних депутатів. Межі сільських населених пунктів встановлюються і змінюються районною, міською в адміністративному підпорядкуванні якої є район, радою народних депутатів. Використання земель сільського населеного пункту здійснюється відповідно до проектів планування та забудови даного населеного пункту.
Розпорядженням представника Президента України у Світловодському районі Кіровоградської області №129 від 29 квітня 1993 року було затверджено проект планування та забудови першої черги мікрорайону змішаної забудову по вул. Миру в м. Світловодську на землях Павлівської сільської ради.
Вказані землі є землями сільського населеного пункту - с. Павлівка Світловодського району, що відповідачем не спростовано.
Рішенням виконавчого комітету Світловодської районної ради народних депутатів від 15 травня 1995 р. №127, житловому масиву по вул. Миру, що знаходиться біля західної межі рибоколгоспу ім. Петровського АДРЕСА_1, а вулицям №1,2,3,4,5 цього житлового масиву було відповідно надано назви: Кочанівська, Змитницька, Клочківська, Калаборокська, Бондарівська. Цим же рішенням згідно з генеральним планом забудови були присвоєні поштові адреси земельним ділянкам по нумерації на цих вулицях.
Вказані розпорядження та рішення були прийняті відповідно до діючого на той час Земельного кодексу України (від 18.12.1990 року №561-ХП), який був чинним до 01.01.2002 року, і в якому, як зазначалося, була відсутня така категорія земель, як землі житлової та громадської забудови. На підставі вказаних рішень суб’єкта владних повноважень у встановленому порядку громадянам Світловодською районною державною адміністрацією передавалися у власність земельні ділянки з вказаного житлового масиву шляхом безоплатної приватизації, що визнано відповідачем.
Пунктом „б" ч. 1. ст. 19 Земельного кодексу України (№2768-III від 25.10.2001р.), який набрав чинності 01.01.2002 року, передбачено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на категорії, зокрема, землі житлової та громадської забудови. Пунктами 1,2 ст.20 Земельного кодексу України передбачено, що віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою або приймають рішення про створення об'єктів природоохоронного та історико-культурного призначення.
Згідно з п. "а" ст.17 діючого Земельного кодексу України, до повноважень місцевих державних адміністрацій у галузі земельних відносин, зокрема, належить розпорядження землями державної власності в межах, визначених цим Кодексом. Згідно з п. 12 розділу X "Перехідні положення" діючого Земельного кодексу України, до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Статтею 38 Земельного кодексу України (в редакції 2001 р.) передбачено, що до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.
Відповідно до ст. 39 Земельного кодексу України (в редакції 2001 р.), використання земель житлової та громадської забудови Здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.
Межі населеного пункту с.Павлівка Світловодського району Кіровоградської області та
м.Світловодська не встановлені. Світловодська районна державна адміністрація не змінювала цільове призначення землі в районі забудови «Ревівка - 2».
Відповідно до ч.9 та ч.11 ст.118 ЗК України, проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування, а у разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.
Відповідно до ст.118 діючого Земельного кодексу України, якою встановлено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, вбачається, що відмовити у передачі земельної ділянки у власність має право лише орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки, а не орган по земельних ресурсах. Де відмовою у наданні дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач створює позивачу перешкоди у підготовці технічної документації із землеустрою щодо складання та видачі державного акта на право власності на передану йому у власність земельну ділянку без достатніх на це підстав.
Тому необхідно визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати погодити технічну документацію із землеустрою щодо складання та видачі держаного акта на право власності на земельну ділянку для будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку площею 800 кв.м.
ОСОБА_1, за адресою АДРЕСА_1
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 71, 114, 159-163 КАС України, ст. 118,120 ЗК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати дії начальника відділу Держкомзему у Світловодському районі щодо відмови у погодженні технічної документації із землеустрою щодо складання та видачі держаного акта на право власності на земельну ділянку для будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку площею 800 кв.м. ОСОБА_1, за адресою АДРЕСА_1 – неправомірними.
Зобов’язати начальника відділу Держкомзему у Світловодському районі погодити технічну документацію із землеустрою щодо складання та видачі держаного акта на право власності на земельну ділянку для будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку площею 800 кв.м.
ОСОБА_1, за адресою АДРЕСА_1
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти з дня отримання копії постанови.
Головуючий
суддя: Р.В.Широкоряд
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1320/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Широкоряд Роман Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.10.2010
- Дата етапу: 18.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1320/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Широкоряд Роман Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.12.2010
- Дата етапу: 10.12.2010