Судове рішення #11857559

   

 

   

 Справа № 2-807/10

З А О Ч Н Е   Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

          09 листопада 2010 року  Нижньогірський   районний суд   Автономної Республіки Крим у  складі:

головуючого -                                      судді  Чернецької В.В.

при секретарі-                                      Колесніковій О.В.,      

розглянувши у відкритому судовому засіданні в с. Нижньогірський цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

Сторони перебувають у шлюбі з 28 квітня 2001 року. Від спільного життя вони мають  двох неповнолітніх дітей – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Позивач просить суд розірвати шлюб з відповідачем, мотивуючи свої вимоги тим, що вони не змогли створити дружну сім’ю, втратили почуття любові та взаєморозуміння один до одного, з вересня 2010 року  разом не проживають, припинили шлюбні відносини, примирення неможливе. Майнового спору та спору про місце проживання дитини у сторін немає.

Позивач  у  судове засідання не з’явився, надав заяву, в якій просить розглянути справу за його відсутності та задовольнити позов.

Відповідач у судове засідання не з’явився,  причину неявки суду не повідомив, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином.

Суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю  позивача, відповідача та ухвалити у справі заочне рішення.

У судовому засіданні  встановлено, що шлюб сторін був зареєстрований 28 квітня 2001 року виконкомом Охотської сільської ради Нижньогірського району АР Крим, актовий запис  № 2. Між сторонами шлюбні відносини фактично припинені, вони не проживають разом,   взаєморозуміння відсутнє, майнового спору у сторін немає. У сторін є неповнолітні діти   – сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з позивчкою.  

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обгрунтованим і таким, що  підлягає задоволенню на підставі ст.ст. 110-112 Сімейного кодексу України, оскільки подальше спільне життя подружжя суперечить їх інтересам.

У відповідності до вимог ч.8 ст.235 ЦПК України у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змініив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.

Як вбачається з матеріалів справи позивачка під час державної реєстрації шлюбу з відповідачем змінила прізвище ОСОБА_1 на призвіще чоловіка – ОСОБА_1. У позові позивачка просить залишити їй після розірвання шлюбу призвіще ОСОБА_1.

Відповідно до вимог ст.115 Сімейного Кодексу України рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану  громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Керуючись ст.ст. 110-112,115 СК України, ст.ст. 5,10, 15, 57, 60, 214-215, 224-226 ЦПК України,  суд      

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1  задовольнити.

Шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_1,  зареєстрований 28 квітня 2001 року виконкомом Охотської сільської ради Нижньогірського району АР Крим, актовий запис  № 2 - розірвати.

ОСОБА_1 після розірвання шлюбу залишити прізвище ОСОБА_1.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати   до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану  громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим в м. Феодосія через Нижньогірський районний суд АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів  з дня отримання копії рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація