Справа № 2-3285/2010р.
Рішення
Іменем України
28 жовтня 2010 року м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі: судді Смолія А.М., при секретарі Собєщанській Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Добрушинської сільської ради Сакського району Автономної Республіки Крим про продовження строку для прийняття спадщини,
Встановив:
У вересні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті матері ОСОБА_2. На обґрунтування своїх вимог зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його матір ОСОБА_2, після смерті якої залишилася спадщина у житлового будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1. Оскільки на момент смерті матері він прожив з нею, вважав себе таким, що прийняв спадщину. Однак, після звернення у нотаріальну контору з заявою про видачу свідоцтва на право на спадщину отримав відмову, у зв’язку з пропущенням встановленого законом строку. На зазначених підставах просить задовольнити позов.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 повністю підтримала позовні вимоги довірителя. Крім того вказала, що причиною відмови нотаріуса у видачі свідоцтва на право власності є також та обставини, що позивач хоча і проживав разом із матір’ю у одному будинку, але був прописаний за іншою адресою.
Відповідача в судове засідання не прибув, натомість представив письмову заяву про розгляд справи у його відсутності, з позовними вимогами згоден.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1. Батько позивача помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Факт родинних відносин між позивачем та померлими підтверджується свідоцтвом про народження.
Згідно заповіту від 03 березня 1992 року, завіреного секретарем виконкому Добрушинської сільської ради Сакського району АР Крим, слідує, що ОСОБА_2 на випадок його смерті заповіла все своє майно, у тому числі житловий АДРЕСА_1, АР Крим своїм синам: ОСОБА_1 і ОСОБА_4.
З довідки № 756 від 19 липня 2010 року, виданої головою Добрушинської сільської ради, Сакського району, АР Крим, слідує, що ОСОБА_1 проживав в АДРЕСА_1 до смерті матері ОСОБА_2 та продовжує проживати у цьому будинку.
Відповідно з ч. 1 ст. 549 ЦК Української РСР визнається, що спадкоємець прийняв спадщину: 1) якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; 2) якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Судом встановлено, що позивач вчинив дії передбачені зазначеною вище нормою закону, однак був зареєстрований за іншою адресою.
Твердження позивача про поважність пропуску строку для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини суд вважає обґрунтованими.
Відповідно з ч.1 ст. 550 ЦК Української РСР строк для прийняття спадщини, встановлений статтею 549 цього Кодексу, може бути продовжений судом, якщо він визнає причини пропуску строку поважними. Спадщина може бути прийнята після закінчення зазначеного строку і без звернення до суду при наявності згоди на це всіх інших спадкоємців, які прийняли спадщину.
З відомостей по спадковій справі , наданих державним нотаріусом Сакської районної державної нотаріальної контори , слідує, що після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, була заведена спадкова справа за заявою ОСОБА_1.
Таким чином, аналізуючи данні обставини справи, суд приходить до висновку, що причини з яких позивачем було пропущено шестимісячний строк для прийняття спадщини є поважними.
На підставі викладеного, відповідно зі 550 ЦК Української РСР, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 130, 174, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Продовжити ОСОБА_1 строк для прийняття спадщини , яка залишилася після смерті спадкодавця ОСОБА_2 , як померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, на 4 (чотири) місяця .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Смолій А.М.
- Номер: 2-3285/10
- Опис: визнання незаконним рішення сільради
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-3285/10
- Суд: Хорольський районний суд Полтавської області
- Суддя: Смолій Анатолій Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.07.2015
- Дата етапу: 24.07.2015
- Номер: 6/766/427/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-3285/10
- Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
- Суддя: Смолій Анатолій Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.06.2018
- Дата етапу: 13.09.2018
- Номер: 6/953/257/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-3285/10
- Суд: Київський районний суд м. Харкова
- Суддя: Смолій Анатолій Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.09.2021
- Дата етапу: 13.09.2021