Судове рішення #11855266

          

Справа № 2-1445/ 10

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

 8 листопада  2010 року

Сарненський районний суд Рівненської області  в складі :

головуючого судді     -     Товстика І.В.

при секретарі              -     Полупан Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сарни цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості по кредитному договору,-

  В С Т А Н О В И В :  

             Кредитна спілка «Альянс Україна» звернулась із позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості по кредитному договору в сумі 29 415 грн. 50 коп.

 Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що 23.07.2007 року між кредитною спілкою та ОСОБА_2 як позичальником і ОСОБА_3, ОСОБА_4 як поручителями, які взяли на себе зобов»язання солідарної відповідальності за невиконання умов кредитного договору позичальником, було укладено кредитний договір №44-07/07 КС, згідно якого відповідачем ОСОБА_2 було отримано кредитні кошти в розмірі 8 300 грн. для малого бізнесу зі сплатою процентів за користування кредитом зі строком дії до 24.07.2010 року, однак  позичальник не виконала зобов"язання по сплаті кредиту та процентів за користування кредитом, має заборгованість по платежах: по основній сумі кредиту – 5989,79 грн., за відсотками за користування кредитом в сумі 8717,71грн., пеня за несвоєчасне повернення кредиту та відсотків за користування кредитом в сумі 14707,75 грн.; просить стягнути з відповідачів у солідарному порядку несплачену загальну заборгованість по кредитному договору в сумі 29415,50 грн. та судові витрати.

 Представник позивача Цісар І.В. підтримала позовні вимоги у повному обсязі і дала пояснення згідно заяви.

 Відповідач ОСОБА_2 позов визнала повністю і пояснила, що дійсно на підставі кредитного договору укладеного із КС «Альянс Україна» 23.07.2007 року отримала кредит в сумі 8300 грн., однак не виконала зобов»язання по поверненню кредиту та відсотків закористування ним в зв»язку із тяжкими сімейними обставинами, не заперечує проти задоволення позову.

Відповідач ОСОБА_4 позов визнала частково, не заперечуючи зобов»язань солідарної відповідальності за невиконання умов кредитного договору від 23.07.2007 року позичальником ОСОБА_2, однак вважає, що заборгованість по кредитному договору мають повертати члени сім»ї позичальника.

Відповідач ОСОБА_3 письмовою заявою позов визнала, просить провести розгляд справи у її відсутності.

 Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно кредитного договору №44-07/07 КС від 23.07.2007 року Кредитна спілка «Альянс Україна» як кредитор надала ОСОБА_2 як позичальнику  кредит в сумі 8300 грн. для малого бізнесу з терміном його погашення до 24.07.2010 року та нарахуванням відсотків за користування кредитом, в забезпечення виконання зобов"язань за вищевказаним договором  ОСОБА_3, ОСОБА_4 є поручителями позичальника і за умовами  договорів поруки №44-07/07 КС від 23.07.2007 року як поручителі несуть солідарну відповідальність перед кредитором Кредитною спілкою «Альянс Україна» у випадку невиконання позичальником ОСОБА_2 взятих зобов"язань по поверненню кредиту та відсотків за користування ним.  

 Із довідки-розрахунку заборгованості по кредиту вбачається, що станом на 21.08.2010 року  заборгованість по платежах становить: по основній сумі кредиту – 5 989,79 грн., по відсотках за користування кредитом – 8 717,71грн., по пені за несвоєчасне повернення кредиту та відсотків за користування кредитом – 14 707,75 грн.; загальна заборгованість по кредитному договору  складає  29 415,50  грн.

 Згідно видаткового касового ордеру № 2674 від 23.07.2007 року ОСОБА_2 отримала у КС «Альянс Україна» кредитні кошти в сумі 8300 грн.

 Таким чином судом достовірно встановлено, що ОСОБА_2 порушила строки повернення кредитної заборгованості та відсотків за користування кредитом, а тому позивач має право на стягнення заборгованості за кредитом з урахуванням відсотків, пені, передбачених укладеним кредитним договором від 23.07.2007  року, крім того, поручителі ОСОБА_3, ОСОБА_4. несуть солідарну відповідальність із ОСОБА_2 у тому ж обсязі, що і позичальник в зв"язку з невиконанням взятих нею зобов"язань.

Оцінивши зібрані по справі докази  в їх сукупності, суд вважає законними та обґрунтованими вимоги позивача внаслідок порушення його цивільних прав  відповідачами, а тому позовні вимоги про стягнення заборгованості по кредитному договору та судових витрат підлягають до задоволення.

 Керуючись ст.ст. 525, 526, 538, 546, 548, 549, 550, 551, 572, 589, 611, 614 ЦК України, Законом України "Про кредитні спілки", ст.ст.5, 6, 61, 88, 130, 174,  212-215 ЦПК України, суд -  

В И Р І Ш И В :  

      Позов Кредитної спілки «Альянс Україна» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про стягнення заборгованості по кредитному договору задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_1), ОСОБА_3( ідентифікаційний номер НОМЕР_2), ОСОБА_4( ідентифікаційний номер НОМЕР_3)  на користь Кредитної спілки «Альянс Україна» 29 415 (двадцять дев»ять тисяч чотириста п»ятнадцять) грн. 50 коп. заборгованості за кредитним договором; 414 ( чотириста чотирнадцять) грн. 16 коп. судових витрат, солідарно.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Рівненської області протягом десяти днів з дня його проголошення через Сарненський районний суд.

СУДДЯ: підпис                   Копія вірна

                            СУДДЯ САРНЕНСЬКОГО  

РАЙОННОГО СУДУ                             ТОВСТИКА І.В.

     

  • Номер: 22-ц/785/6282/17
  • Опис: ПАТ АБ "Південний" - Литвіна О.Г., Литвин О.М., за участю третьої особи, яка не заявляєє самостійних вимог на предмет спору - ПП "Юридична компанія "ДІОЛ" про стягнення заборгованості за кредитним договором та за зустрічною позовною заявою Литвіна О.Г. - ПАТ АБ "Південний", Національний банк України про визнання недійсними частини кредитного договору, додаткової угоди до кредитного договору, договору іпотеки, договору поруки 3т.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1445/10
  • Суд: Апеляційний суд Одеської області
  • Суддя: Товстика Інга Володимирівна
  • Результати справи: Постановлено ухвалу про відхилення апеляційної скарги і залишення ухвали без змін
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.07.2017
  • Дата етапу: 31.10.2017
  • Номер: 22-ц/813/3378/19
  • Опис: ПАТ АБ «Південний» - Литвіна О.Г., Литвин О.М. про стягнення заборгованості за кредитним договором та за зустрічною позовною заявою Литвіної О.Г. до ПАТ АБ «Південний», Національного банку України про визнання недійсними частини кредитного договору, додаткової угоди до кредитного договору, договору іпотеки, договору поруки; 3 т. + виділені матеріали в 3 т.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1445/10
  • Суд: Одеський апеляційний суд
  • Суддя: Товстика Інга Володимирівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 31.01.2019
  • Дата етапу: 11.04.2019
  • Номер: 22-ц/817/366/20
  • Опис: за скаргою Юрчака Андрія Петровича до приватного виконавця Мелиха Анатолія Івановича, на дії приватного виконавця виконавчого округу Тернопільської області Мелиха А.І
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1445/10
  • Суд: Тернопільський апеляційний суд
  • Суддя: Товстика Інга Володимирівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.02.2020
  • Дата етапу: 18.02.2020
  • Номер: 22-ц/817/562/20
  • Опис: за скаргою Юрчака Андрія Петровича до приватного виконавця Мелиха Анатолія Івановича, на дії приватного виконавця виконавчого округу Тернопільської області Мелиха А.І
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-1445/10
  • Суд: Тернопільський апеляційний суд
  • Суддя: Товстика Інга Володимирівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.04.2020
  • Дата етапу: 08.04.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація