Справа № 2-5796/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 листопада 2010 року Комінтернівський районний суд міста Харкова
у складі: головуючого судді – БуцькогоВ.В.
при секретарі –Григорєвій О.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської міської ради, третя особа – Сьома харківська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для прийняття спадщини -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Харківської міської ради, третя особа - Сьома Харківська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку в два місяці для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
В обґрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_1 посилається на те, що після смерті батька відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1. У зв’язку з тяжкою втратою та психологічним розладом вона не змогла зразу звернутися до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, а в березні 2010 року у неї було викрадено паспорт, новий паспорт вона отримала тільки 01 вересня 2010 року. Таким чином, вона не мала можливості звернутися до нотаріальної контори у встановлені законом строки з заявою про прийняття спадщини. Позивачка зазначає, що строк для прийняття спадщини вона пропустила з поважної причини.
У судовому засіданні позивачка підтримала заявлені позовні вимоги та просила визначити додатковий строк в два місяці для прийняття спадщини після смерті її батька ОСОБА_2, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що в березні 2010 року у неї було вкрадено паспорт, новий паспорт вона отримала тільки 01 вересня 2010 року, тому вона не мала можливості звернутися до нотаріальної контори у встановлені законом строки з заявою про прийняття спадщини .
Представник відповідача – Харківської міської ради, повідомлений у встановленому законом порядку про час та місце судового засідання, в судове засідання не з’явився, надав до суду заперечення проти позову, в яких проти позову заперечував, посилаючись на те, що позивачкою не надано доказів того, що вона дійсно отримала паспорт лише 01 вересня 2010 року, а не 18 червня 2010 року як зазначено в паспорті, тому вважає причину пропуску позивачкою строку для прийняття спадщини неповажною.
Представник третьої особи – Сьомої харківська державна нотаріальна контора, в судове засідання не з’явився. До суду надійшла заява заступника завідуючої Сьомої харківська державна нотаріальна контора Кесян К.С., в якій вона просила розглядати справу за відсутності представника нотконтори.
Суд, перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення позивачки, допитавши свідка, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2.
Після його смерті відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1.
Спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_2 є його донька – ОСОБА_1
Згідно з вимогами ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
У зв’язку з втратою паспорту ОСОБА_1 у встановлені законом строки не подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Як вбачається із копії заяви про видачу паспорту Ф-1, 18 травня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до Жовтневого РВ ХМУ ГУ УМВС в Харківській області з заявою про видачу паспорту у зв’язку з втратою паспорту серії НОМЕР_1, виданого 07 грудня 1998 року Жовтневим РВ ХМУ ГУ УМВС в Харківській області.
Паспорт серії НОМЕР_2 на ім’я ОСОБА_1 було оформлено 18 червня 2010 року. Зазначений паспорт отримано ОСОБА_1 тільки 01 вересня 2010 року.
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_4 підтвердила,що в березні 2010 року у ОСОБА_1 було вкрадено паспорт. У зв’язку з чим, ОСОБА_1 звернулася до Жовтневого РВ ХМУ ГУ УМВС в Харківській області з заявою про видачу паспорту. Паспорт ОСОБА_1 було отримано 01 вересня 2010 року.
Таким чином суд вважає, що позивачка пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини.
Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подачі ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 10,11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовільнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 – два місяці з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Комінтернівський районний суд м.Харкова шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги, а особами, які брали участь усправі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення - протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя - В.В. Буцький