Справа №2-2590
2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2010 р. Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі головуючого судді Михайленко В.Г.
при секретарі Щербаковій Л.А.
з участю прокурора Печенюк Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Умані справу за позовом органу опіки та піклування Уманської райдержадміністрації в інтересах малолітніх ОСОБА_1, ОСОБА_2, заінтересована особа: прокуратура Уманського району до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав
В С Т А Н О В И В :
Орган опіки та піклування Уманської райдержадміністрації звернувся в суд в інтересах малолітніх ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, мотивуючи своє звернення тим, що ОСОБА_3 не виконує батьківських обов’язків щодо виховання дітей.
Представник органу опіки та піклування ОСОБА_4 в судовому засіданні позов підтримала та пояснила, що органом опіки та піклування встановлено, що на території с. Ладижинка проживає ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка злісно ухиляється від виховання, навчання та утримання малолітніх дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 зарекомендувала себе з негативної сторони, злісно ухиляється від виконання батьківських обов’язків, зловживає спиртними напоями, веде аморальний спосіб життя. З нею регулярно проводилися бесіди щодо неналежного виконання батьківських обов’язків. Малолітня донька ОСОБА_1 проживає у бабусі ОСОБА_5, яка піклується про неї, займається навчанням та вихованням дівчинки, утримує її матеріально. Протягом навчання в школі, мати дівчинки жодного разу не поцікавилася її навчанням, не відвідувала батьківські збори. Малолітній син ОСОБА_2 проживає у колишньої свекрухи ОСОБА_6, яка для його розвитку створила необхідні умови. ОСОБА_3 проживає в с. Ладижинка Уманського району в будинку, санітарний стан якого незадовільний, де відсутні будь-які елементарні умови для проживання дітей. Просить позов задоволити, позбавити батьківських прав ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відносно її малолітніх дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, дітей передати органу опіки та піклування Уманської райдержадміністрації.
Відповідачка в судове засідання не з’явилася, попередньо подавши заяву в якій просить справу розглядати без її участі, не заперечує щодо позбавлення її батьківських прав.
Прокурор Печенюк Л.М. в судовому засіданні по справі пояснила, що оскільки ОСОБА_3, яка позбавлена вже батьківських прав відносно старшої доньки, належних висновків для себе не зробила, діти проживають не з нею, про їхню долю вона не піклується, тому її необхідно позбавити батьківських прав, а дітей передати органу опіки та піклування.
Вислухавши в судовому засіданні пояснення представника органу опіки та піклування, прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню, так як в судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_3 проживає в с. Ладижинка Уманського району, в будинку, санітарний стан якого незадовільний, умови для проживання в ньому дітей відсутні. Крім того вона зарекомендувала себе з негативної сторони, веде аморальний спосіб життя, не піклується про здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток дітей. На неодноразові попередження щодо належного виконання батьківських обов’язків не реагує.
На підставі вищевикладеного, ст. 150, п.2 ч.1 ст.164, ст.166 ч.2 СК України, ст.60 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,11,60,209,212, 213- 215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов органу опіки та піклування Уманської райдержадміністрації задоволити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, відносно її малолітніх дітей ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, та передати дітей органу опіки та піклування Уманської райдержадміністрації.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_3 витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської обл. через суд першої інстанції на протязі десяти днів з часу його проголошення.
Головуючий