Судове рішення #11849998

2-100-10  

  Р І Ш Е Н Н Я  

Іменем України  

  20.10.10 року. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Квітки О.М. при секретарі Юрчук Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії справу за позовом ОСОБА_1 до Олександрійської міської Ради про визнання права власності та поновлення строку прийняття спадщини, де третьою особою є Перша державна нотаріальна контора, –  

УС Т А Н О В И В:  

Позивач просить продовжити строк прийняття спадщини та визнати право власності ? частку квартири 1 на вулиці Кіровоградське шосе 133 в м. Олександрії, що належала ОСОБА_2.  

Свої вимоги мотивує тим, що 20.05.04 року державним нотаріусом першої нотаріальної контори видано свідоцтво на спадщину за законом, на майно, ? частку квартири 1 на вулиці Кіровоградське шосе 133 в м. Олександрії, спадкове майно ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

Згідно Закону, свідоцтво на право власності на житло від 31.05.04 року органу приватизації – виконкому Олександрійської міської ради народних депутатів за нею лічилась ? частка цієї квартири, інша половина цієї квартири, є власністю ОСОБА_2 ОСОБА_3 та ОСОБА_2 проживали громадянським шлюбом – без реєстрації, понад 20 років. ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 помер, і спадкоємицею спадкового майна стала ОСОБА_3, документально не оформила спадщину, але продовжувала володіти квартирою повністю, вести її ремонт, оплачувати комунальні послуги.  

ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_3, і в зв’язку з необізнаністю з законами України, відсутністю компетентної організації в межах міста, яка б допомогла в таких питаннях оволодіти знаннями в оформленні документів спадкування не було оформлено спадщину від її чоловіка – громадянським шлюбом.  

Після смерті ОСОБА_3 спадщину повинен був отримати її син ОСОБА_4 А сталося те що, ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а її син ОСОБА_4 – 23.05.06 року, також не оформив спадщину померлої матері.  

Строк оформлення спадщини ОСОБА_3 державний нотаріус першої нотаріальної контори не зміг провести роз’яснення, як оформити спадщину ОСОБА_2, тому не з вини, ОСОБА_1, також, невміння володіти законами України в частині оформлення спадщини, та тяжка і тривала хвороба, наслідком якої ОСОБА_5 стала інвалідом і не змогла оформити спадщину своєчасно, померлого ОСОБА_2, який не мав інших спадкоємців. В той же час ОСОБА_5, продовжувала вести ремонти і нести експлуатаційні затрати за рахунок своєї пенсії спірної квартири  

Станом на червень 2009 року ОСОБА_1 більше п’яти років володіє спадщиною померлих ОСОБА_3 та ОСОБА_2, матері та вітчима померлого чоловіка ОСОБА_4  

Відповідач проти позову заперечує. Пояснив, що позивач не представив відомості про родинні відносини.  

Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, але направив листа з просьбою розглянути справу у його відсутність.  

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що в позові необхідно відмовити з таких підстав.  

Спірна частка квартири належала ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Зазначені особи не перебували в шлюбі.  

Позивач не являється особою, яка може ставити питання про поновлення строку прийняття спадщини та визнання за нею права власності.  

Вона не являється спадкоємцем ОСОБА_2 жодної з черг, передбачених ст.ст. 529 та 530 ЦК України в редакції 1963 року (суд застосовує цей закон, так як він був чинним на момент виникнення правовідносин). Зазначеним Законом не було також передбачено спадкування особами, які не були шлюбі, але перебували у фактичних шлюбних відносинах.  

Посилання позивача на норми ЦК України в редакції 2004 року без підставні, крім того, вони стосуються лише спадкоємців, а не сторонніх осіб.  

А в позові необхідно відмовити.  

На підставі ст.ст. 529 та 530 ЦК України в редакції 1963 року, керуючись ст.ст. 213-214 ЦПК України суд, –  

Р І Ш И В:  

В позові ОСОБА_1 до Олександрійської міської Ради про визнання права власності та поновлення строку прийняття спадщини, де третьою особою є Перша державна нотаріальна контора відмовити.  

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня проголошення через Олександрійський міськрайонний суд.  

  Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація