Судове рішення #11849401

   

 

  Справа № 2-517, 2010 рік    

  Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

  28 жовтня 2010 Лисянський районний  суд Черкаської області  

в складі:   головуючого     Золотоверхий О.І.  

при секретарі         Гутман О.С.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за позовом     ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів про стягнення аліментів   ,  

ВСТАНОВИВ:  

Позивачка звернулася  до суду з позовом, в якому просить стягнути з   ОСОБА_2   в її користь аліменти на утримання двох малолітніх дітей.  

Свої вимоги позивачка мотивує тим, що вони з відповідачем перебували у зареєстрованому шлюбі і від цього шлюбу мають  дочку – ОСОБА_4 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочку ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_2. 17 червня 2009 року  шлюб між  ними розірвано і  визначено місце проживання  малолітніх дітей -  з матір»ю  ОСОБА_1 .  З цього періоду  діти  перебувають на повному утриманні  позивачки . Відповідач  ухиляється  від утримання дітей, матеріальної допомоги не надає, не приймає участі у вихованні дітей. Добровільно давати кошти на утримання дітей не бажає, тому позивачка змушена звертатись до суду з позовом про стягнення аліментів  з ОСОБА_2 в розмірі 40 грн. щомісячно на кожну дитину до повноліття дітей.  

У зв»язку з тим, що відповідач проживає за межами Лисянського району, тому для зібрання доказів його необхідно допитати  в порядку окремого доручення. Виходячи з цього та керуючись ст. 132 УПК України, суд ухвалив доручити Маньківському районному суді Черкаської області викликати в судове засідання, вручити копію позовної заяви   та допитати відповідача ОСОБА_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3.  

Допитаний в порядку окремого доручення, відповідач позовні вимоги не визнав, аліменти сплачувати не погодився та попросив розглядати справу в його присутності, про що свідчить протокол судового засідання Маньківського районного суду Черкаської області та заява відповідача.  

Викликаний в засідання до Лисянського районного суду Черкаської області, ОСОБА_4 пояснив, що заперечує проти сплати аліментів, оскільки вважає, що діти не його та наполягає на тому, щоб позивачка доказала у вигляді аналізів Д.Н.К що обидві доньки являються його дітьми. В разі підтвердження факту батьківства, згідний на сплату аліментів.  

Вислухавши позивачку, відповідача та  вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення частково з слідуючих підстав:  

Із свідоцтв про народження дітей, вбачається що у графі  батько – записаний ОСОБА_2, чим підтверджується факт його батьківства, інших доказів не поступало.  

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати своїх дітей, до досягнення ними повноліття. Обов»язок утримувати дітей, не залежить від віку батьків, тим більше, що обов»язок утримувати дітей є рівною мірою обов»язком як матері, так і батька.  

Оскільки відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, то з нього  необхідно стягнути аліменти, тому що він являється батьком  дітей  і зобов‘язаний надавати  матеріальну допомогу. Позивачка просить стягнути аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі  по 400 гривень щомісячно на кожну дитину , з урахуванням щоквартального збільшення прожиткового мінімуму, з дня подання заяви до досягнення заяви до досягнення повноліття дітей.  

Керуючись ст. 180-184 Сімейного кодексу України, ст. 3, 15, 118-120, 367  ЦПК України, суд  

ВИРІШИВ:  

Стягнути з   ОСОБА_4,   ІНФОРМАЦІЯ_4, жителя АДРЕСА_1, на користь   ОСОБА_1   аліменти на утримання  дочки – ОСОБА_4 ,ІНФОРМАЦІЯ_1 та дочки ОСОБА_3 – ІНФОРМАЦІЯ_2 в в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з дня подання заяви і до досягнення дитиною повноліття .  

Стягнути з   ОСОБА_4   в користь держави витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120  (сто двадцять) гривень 00 копійок. Рішення допустити до негайного виконання.  

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Черкаської області на протязі десяти днів після  проголошення.  

  Головуючий –  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація