Справа №2о-152\10
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и.
09.11.2010 року Калінінський районний суд міста Донецька Донецької області у складі:
Головуючий - суддя Сватіков А.В.,
при секретарі - Фролкової М.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Восьма Донецька державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин,
В с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до Калінінського районного суду міста Донецька із заявою про встановлення юридичного факту родинних відносин, заінтересована особа Восьма Донецька державна нотаріальна контора.
В заяві вона зазначила, що вона – ОСОБА_1 народилась в АДРЕСА_2 та приходиться донькою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3, та на день смерті мешкала за адресою АДРЕСА_1. Свідоцтва про народження вона не мала на протязі всього життя, доки не виникло питання оформлення документів на спадщину після смерті її матері ОСОБА_2 При отриманні паспорта громадянина України, її прізвище, ім'я та по батькові були зазначені як "ОСОБА_1", російською - "ОСОБА_1", дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 року. В той же час, в вересні місяці 2010 року вона отримала свідоцтво про народження (повторне), яке видано 07 вересня 2010 року Подлісно-Новосільською селищною Радою Севського району Західної області Брянського округу, в якому зазначено російською мовою - «ОСОБА_1 родилась ІНФОРМАЦІЯ_2 года, место рождения АДРЕСА_2, отец - ОСОБА_3, мать - ОСОБА_2». Таким чином вона дізналася, що у неї інша дата народження, ніж та, яку зазначено в паспорті Громадянина України. Також ім'я батька має інше написання. При житті матері значенню цьому факту ні вона ні її мати не надавали. На її думку так сталося у зв'язку з тим, що після Другої Світової Війни були втрачені всі архіви, та її мати її не перереєстровувала, батько загинув, а у неї про ці обставини не має ніякої інформації. У віці шістнадцяти років вона зверталась до архівних установ за отриманням даних щодо її свідоцтва про народження, але нічого не отримала у зв'язку з тим, що їй поясняли що архів не зберігся, та їй і всім її одноліткам в той час встановлювали приблизну дату народження. ІНФОРМАЦІЯ_3 року її мати ОСОБА_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть, після чого відкрилася спадщина, на яку вона виступає спадкоємцем першої черги за законом. Заповіту на випадок своєї смерті її мати не складала. В серпні 2010 року вона звернулася в Восьму донецьку нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, але їй відмовили в оформленні свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що вона не має свідоцтва про народження. Отримане в вересні 2010 року свідоцтво про народження відрізняється з даними зазначеними у її паспорті, тому вона змушена була звернутися до суду. Позивачка зареєструвала шлюб зі своїм чоловіком 10.02.1958 року та прийняла його прізвище, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу. Її мати ОСОБА_2 з 05.07.1977 року по день смерті проживала в квартирі за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою ЖЕКу. Встановлення факту родинних відносин позивачці необхідно для оформлення спадщини. З цих підстав заявниця просила суд встановити юридичний факт, що заявниця - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження є донькою ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
Позивачка в судове засідання не прибула, але звернулась до суду з письмовою заявою в якій просила суд розглянути справу у її відсутність, заявлені вимоги вона підтримує у повному обсязі і просить суд їх задовольнити, тому суд вважає за можливе розглянути цивільну справу у відсутність заявниці, по наявним у справі доказам, відповідно до вимог ст. ст. 158 ч.2, 169 ЦПК України.
Представник зацікавленої особи – Восьмої Донецької Державної нотаріальної контори в судове засідання не прибув, звернувшись до суду з письмовою заявою, у якій просив суд розглянути справу за заявою ОСОБА_1 без участі представника зацікавленої особи, тому суд вважає за можливе розглянути цивільну справу у відсутність представника зацікавленої особи, по наявним у справі доказам, відповідно до вимог ст. ст. 158 ч.2, 169 ЦПК України.
Суд перевіривши матеріали справи, суд дістається висновку, що вимоги ОСОБА_1, заінтересована особа Восьма Донецька державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин, підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин.
Судом встановлено, що заявниця ОСОБА_1 народилась в АДРЕСА_2, і вона зареєстрована і проживає за адресою АДРЕСА_1
ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджено свідоцтвом про смерть і на день смерті вона мешкала за адресою АДРЕСА_1.
Також судом встановлено, що і заявниця і померла ОСОБА_2 були співвласниками квартири розташованої за адресою АДРЕСА_1.
У позивачки свідоцтво про народження не збереглося, вона не мала його на протязі всього життя, доки не виникло питання оформлення документів на спадщину після смерті ОСОБА_2
При отриманні паспорта громадянина України, її прізвище, ім'я та по батькові були зазначені як "ОСОБА_1", російською - "ОСОБА_1", дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 року, що підтверджено копією паспорту.
В отриманому в вересні 2010 року свідоцтві про народження (повторному), яке видано 07 вересня 2010 року Подлісно-Новосільською селищною Радою Севського району Західної області Брянського округу, зазначено російською мовою - «ОСОБА_1 родилась ІНФОРМАЦІЯ_2 года, место рождения АДРЕСА_2, отец - ОСОБА_3, мать - ОСОБА_2».
Таким чином заявниця дізналась, що у неї інша дата народження, ніж та, яку зазначено в паспорті Громадянина України, а також ім'я батька має інше написання. При житті матері значенню цьому факту вона не надавала уваги. У віці шістнадцяти років вона зверталась до архівних установ за отриманням даних щодо її свідоцтва про народження, але нічого не отримала у зв'язку з тим, що їй поясняли що архів не зберігся, і їй та всім її одноліткам в той час встановлювали приблизну дату народження.
ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть, після чого відкрилася спадщина, на яку позивачка виступає спадкоємцем першої черги за законом.
В серпні 2010 року заявниця звернулася в Восьму донецьку нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини, але їй відмовили в оформленні свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з тим, що вона не має свідоцтва про народження, а отримане в вересні 2010 року свідоцтво про народження відрізняється з даними зазначеними у її паспорті, тому вона змушена була звернутися до суду.
Заявниця зареєструвала шлюб зі своїм чоловіком 10.02.1958 року та прийняла його прізвище, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу.
ОСОБА_2 з 05.07.1977 року по день смерті проживала в квартирі за адресою АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою ЖЕКу. В цій довідці заявниця та ОСОБА_2 вказані як дочка та мати.
Аналіз приведених доказів дозволяє суду зробити висновок, про те, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження є донькою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 57, 60, 131, 158, 169, 209, 213- 216, 218, 256-259 ЦПК України суд, -
В И Р І Ш И В:
Вимоги ОСОБА_1, заінтересована особа Восьма Донецька державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин, задовольнити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження є донькою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через Калінінський районний суд міста Донецька протягом десяти днів з дня його оголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Сватіков А. В.