Справа №2-а-842\10
У Х В А Л А
Іменем України
8 листопада 2010 року суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Качмар В.Я. перевіривши матеріали позовної заяви Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви до Виконавчого комітету Снятинської сільської ради Дрогобицького району, голови цієї сільської ради Котик Мирона Івановича, третя особа ОСОБА_2, про визнання нечинним і скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання договору недійсним та встановлення нікчемності правочину, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вказаним позов в якому просить: визнати нечинним і скасувати рішення Виконавчого комітету Снятинської сільської ради Дрогобицького району №27 від 28.11.1996р. про надання ОСОБА_2 в оренду земельної
ділянки у с.Снятинка Дрогобицького району площею 1 га. строком на 15 років для вирощування сільськогосподарської продукції та виробничих потреб з наступним правом викупу; визнати недійсним договір від 28.11.1996р., укладений між ОСОБА_2
і головою Снятинської сільської ради Котиком М.І. про надання в оренду
цієї земельної ділянки строком на 15 років для вирощування сільськогосподарської продукції та виробничих потреб з наступним правом
викупу згідно з положеннями ЦК УРСР; встановити нікчемність цього договору згідно з положеннями ЦК України.
Спір просить вирішити відповідно до вимог КАС України.
Перевіривши матеріали позовної заяви вважаю, що у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити, оскільки дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.6 ст.3 КАС України адміністративний позов – звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Згідно п.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У системному зв’язку ч.ч.1, 2 ст.2 КАС України випливає, що захист прав та інтересів юридичних осіб шляхом оскарження до адміністративного суду рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень можливий лише у сфері публічно-правових відносин.
При визначенні підсудності справи суд має виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач.
Згідно ч.1 ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб’єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно ч.1 ст.15 ЦПК України, яка визначає компетенцію судів щодо розгляду цивільних справ, с уди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Виходячи із обгрунтування позовних вимог вбачається, що спір виник у зв’язку із протиправним, на думку позивача, рішенням виконкому сільської ради №27 від 28.11.1996р., яким надано третій особі в оренду земельну ділянку площею 1 га., недійсним та нікчемним договором оренди цієї земельної ділянки від 28.11.1996р. укладеним між сільською радою та третьою особою, яка(земельна ділянка) входить в земельну ділянку, яка в подальшому була надана в постійне користування позивачу та на яку він отримав Державний акт на право постійного користування землею від 12.11.2001р.
Конституційний Суд України рішенням 01.04.2010р. у справі №1-6\2010 роз’яснив, що положення п.1 ч.1 ст.17 КАС України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень(нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності» слід розуміти так, що до публічно-правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб’єктом владних повноважень, пов’язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
При цьому, судом враховується, що позивач і третя особа мають відповідно Державний акт на право постійного користування землею та договір оренди , а тому в них виникло право користування такими, ст.ст.125, 126 ЗК України.
Враховуючи все вищенаведене, вважаю, що дану позовна заява не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, а тому слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Керуючись п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя –
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою Самбірсько-Дрогобицької Єпархії Української Греко-Католицької Церкви до Виконавчого комітету Снятинської сільської ради Дрогобицького району, голови цієї сільської ради Котик Мирона Івановича, третя особа ОСОБА_2, про визнання нечинним і скасування рішення органу місцевого самоврядування, визнання договору недійсним та встановлення нікчемності правочину – відмовити, оскільки позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, п.1 ч.1 ст.109 КАС України.
Копію ухвали невідкладно надіслати Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії Української Греко-Католицької Церкви.
Роз’яснити Самбірсько-Дрогобицькій Єпархії Української Греко-Католицької Церкви, що повторне її звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом не допускається.
Роз’яснити, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції господарського суду та суду загальної юрисдикції з розгляду цивільних справ.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення, а якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує – в цей же строк з дня отримання копії ухвали, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції .
Суддя: В.Я.Качмар
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-842/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Качмар Володимир Ярославович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.10.2010
- Дата етапу: 12.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-842/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Качмар Володимир Ярославович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.11.2010
- Дата етапу: 11.12.2010
- Номер: 2-а-842/10
- Опис: визнання дій неправомірними та зобов’язання провести виплату державної допомоги
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-842/10
- Суд: Жовківський районний суд Львівської області
- Суддя: Качмар Володимир Ярославович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.07.2010
- Дата етапу: 22.11.2010