Судове рішення #1183460
29/439-А

 


ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА

01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел.230-31-34


 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

11.10.2007р.

м.Київ

№ 29/439-А

За позовом    Закритого акціонерного товариства "Пост-Київ і К"

до                    Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва

про                  визнання рішення недійсним

                                                                                                                   Суддя Усатенко І.В.

Секретар с.з. Коваль І.А.

Представники:

від позивача:        Сай Л.П. –представ. (довір. в справі);

від відповідача:    Горбунко І.М. –держ. под. інсп. (довір. в справі).

                                

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 11.10.2007 об 11 год. 20 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 16.10.2007, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст.  167 КАС України.


Обставини справи:


Позивач звернувся до господарського суду з позовом про  визнання рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002712303 від 19.06.2007 недійсним.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач не порушував вимоги п. ч. 1 ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", оскільки Законом не передбачено, що саме оригінал торгового патенту має бути розміщений на гральному автоматі.

Відповідач надав відзив на позовну заяву, в якому проти задоволення позову заперечує та посилається на те, що перевіркою встановлено розміщення копій торгових патентів на гральних автоматах, чим порушено ч. 1 ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності". Відповідно, штрафні санкції до позивача застосовані правомірно.

Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -


ВСТАНОВИВ:


Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва 19.06.2007 року прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002712303, яким до позивача за порушення ч. 1 ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" №98/96-ВР від 23.03.1996 згідно з ч. 1 ст. 8 вказаного Закону застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 11200,00 грн.

Вказане повідомлення-рішення прийняте на підставі висновків Акта перевірки від 17.06.2007, яким, зокрема, встановлено, що підприємство надає послуги у сфері грального бізнесу за готівковий рахунок із застосуванням РРО та видачею відповідних розрахункових документів. На момент перевірки в залі знаходились 32 гральних автомати, на яких на видному для огляду місці було розміщено копії торгових патентів, чим порушено порядок використання торгового патенту, а саме: ч. 1 ст. 7 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

Господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, зважаючи на наступне.

Як пояснив в судовому засіданні свідок (Кучер Ю.В.), копії торгових патентів на кожний гральний автомат знаходились в торгівельному приміщенні і були відкритими та доступними для огляду, в той час як оригінал торгового патенту знаходився в основному офісі позивача в документації, доступній для ознайомлення. Відповідач не заперечує наявність у позивача оригіналів патентів.

При цьому, підставою для донарахування позивачу штрафних санкцій є відсутність в доступному для огляді місці сааме оригіналів патенту.

Частиною 1 ст. 2 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності чи його структурного (відокремленого) підрозділу займатися зазначеними у цьому Законі видами підприємницької діяльності. Торговий патент не засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на інтелектуальну власність.

Згідно ч. 1 ст. 7 вказаного Закону торговий патент повинен бути розміщений: на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату; на фронтальній вітрині малої архітектурної форми; на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності;  у пунктах обміну іноземної валюти;  у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.

Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.

За змістом наведеної норми умовою правильного розміщення торгового патенту є його відкритість та доступність для огляду.

Тобто, ні даний Закон, ні жодний інший законодавчий акт не обумовлює, оригінал чи копія патенту повинна бути розміщена у приміщенні для надання послуг у сфері грального бізнесу.

Отже, висновки відповдіача про те, що торговий патент позивача не був відкритий та доступний для огляду, спростовані встанволеними фактичиними обставинами справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідач не подав суду доказів, які б спростовували правомірність дій позивача.

З огляду на наведене, позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.

Судові витрати в сумі 3,40 грн. підлягають стягненню з Державного бюджету на користь позивача.

Враховуючи вищенаведене в сукупності, керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, господарський суд, -


ПОСТАНОВИВ:


  Позов задовольнити повністю.

Скасувати рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва №0002712303 від 19.06.2007.

Стягнути з Державного бюджету на користь Закритого акціонерного товариства "Пост-Київ і К"  3,40 грн. судового збору.

  Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

  Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.  ст.  185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.



Суддя

                                              І.В. Усатенко

          

                                         

                                               Дата складення та підписання постанови в повному обсязі – 16.10.2007.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація