ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
«23» вересня 2010 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого, судді – САВРАНСЬКОЇ Т.І.,
при секретарі – Юрченко С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіки Крим про стягнення грошової суми підвищення до пенсії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Ялтинського міського суду АРК із зазначеним позовом в порядку цивільного судочинства.
Суд порушив питання про закриття провадження у цивільній справі у зв’язку з тим, що вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов висновку про таке.
Відповідно до п. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-V було внесено зміни до статті 15 Цивільного процесуального кодексу, а п. 3 ч. 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства – виключений.
Згідно п. 2 ч. 1 статті 15 ЦПК України в редакції зазначеного закону суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.
Разом з тим Рішенням Конституційного Суду України від 9 вересня 2010 року № 19-рп/2010 у справі № 1-40/2010 у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» визнаний таким, що не відповідає Конституції України, пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-V, а також визнані такими, що не відповідають Конституції України, положення п. 2 розділу І та пункт 2 розділу ІІ цього закону.
Положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних з соціальними виплатами» від 18 лютого 2010 року № 1691-V та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом вказаного Рішення, тобто з 9 вересня 2010 року.
Отже, справа не підвідомча Ялтинському міському суду АРК як судові цивільної юрисдикції, її належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, згідно ст. 17, п. 3 ч. 1 статті 18 КАС України в редакції Закону України від 25 грудня 2008 року № 808-VI.
Зважаючи на таке, суд має закрити провадження у цивільній справі.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 205 п. 1, 206 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ялта Автономної Республіки Крим про стягнення грошової суми підвищення до пенсії – закрити.
Роз’ясніти, що у відповідності зі ст. 206 ЦПК України в разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Суму витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в розмірі сто двадцять гривень за квитанцією від 11 серпня 2010 року № (номер не встановлений), суму судового збору в розмірі п’ятдесят одна гривня за квитанцією від 11 серпня 2010 року № (не встановлений) – повернути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою:АДРЕСА_1
Відмова відповідного органу державної виконавчої влади у поверненні судових витрат на підставі цієї ухвали суду може бути оскаржена до Окружного адміністративного суду АРК.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Т.І. Савранська