Судове рішення #11831289

        Справа № 2-7877/2010

РІШЕННЯ

Іменем України

(заочне)

12 жовтня 2010 року                            Луцький міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого судді                          Івасюти Л.В.

    при секретарі                                   Зінчук А.О.

                з участю позивача                           ОСОБА_1

       

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-

ВСТАНОВИВ:

18 серпня 2010 року позивач ОСОБА_1  звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання їх неповнолітньої дитини – дочки ОСОБА_3.

Свій позов мотивує тим, що відповідач є батьком дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Остання на даний час проживає разом з позивачем та перебуває на її утриманні. Їй одній важко утримувати дитину. Відповідач відмовляється від надання матеріальної допомоги дочці .

Позивач просить суд стягувати з відповідача в її користь аліменти на утримання неповнолітньої дочки в розмірі ј частини з усіх видів заробітку відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму дитини відповідного віку.

В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи. Суд зі згоди позивача вважає можливим провести заочний розгляд справи по наявних доказах,  відповідно до вимог ч. 1 ст. 224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1  народилася ОСОБА_3 , батьками якої є ОСОБА_1  та ОСОБА_2 (а.с. 3). Дитина перебуває на утриманні позивача, відповідач є батьком дитини, однак в добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання дочки .

Відповідно ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу України аліменти присуджується у частці від доходу матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.  

При визначенні розміру аліментів, у відповідності до ст.182 СК України, суд врахував стан здоров’я та матеріальне становище сторін  і приходить до висновку, що з відповідача  в користь позивача, щомісячно, слід стягувати аліменти на утримання дочки  в розмірі ј частки з усіх видів заробітку, щомісячно,  до досягнення дитиною повноліття.

Крім того суд вважає, що з відповідача слід стягнути в дохід держави 51 грн. судового збору (державного мита) та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 8, 10,  60, 212 – 215, 224 ЦПК України, ст.ст.180 - 182 СК України суд, -

ВИРІШИВ:

       

            Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на утримання неповнолітнього дочки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј  частки з усіх видів його заробітку (доходу), щомісячно,  починаючи з 18 серпня 2010року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 51 (п’ятдесят одну) грн. судового збору (державного мита) та 120 (сто двадцять) грн.  витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового розгляду справи.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів,  у межах суми платежу за один місяць,  в розмірі ј  частки з усіх видів заробітку (доходу) ОСОБА_2 .

Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.  У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Луцького міськрайонного суду                                                       Івасюта Л.В.

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація