Справа № 2-4981-2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2010 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого – судді Музиканта С.Л.
при секретарі – Супрун Л.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Слов'янська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ :
15.06.2010 р. до Слов’янського міськрайонного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що з відповідачем знаходиться у зареєстрованому шлюбі з 15.10.2005 р. Неповнолітніх дітей від шлюбу не мають. Спір про поділ майна відсутній. Добровільно розірвати шлюб у відділі РАЦС відповідач не бажає. У травні 2010 року сім»я їх фактично розпалась, з їх взаємовідносин зникло порозуміння. Вони намагалися зберегти родину, але марно.
Просить суд розірвати шлюб між ним та відповідачкою, витрати по розірванню шлюбу покласти на нього.
У попереднє судове засідання позивач не з’явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутність та підтримання позовних вимог.
Відповідач у попередньому судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, не заперечував проти їх задоволення.
У зв»язку з визнанням позову суд постановляє рішення у попередньому судовому засіданні, що відповідає вимогам ст. 130 ЦПК України.
Заслухавши пояснення відповідачки, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу сторони зареєстрували шлюб 15.10.2005 р. у відділі РАЦС по м. Слов’янську Слов’янського міськрайонного управління юстиції Донецької області. Шлюб для сторін повторний.
У судовому засіданні встановлено, що з травня 2010 року сторони припинили фактично спільне проживання, у зв'язку з тим, що з їх взаємовідносин зникло порозуміння. На питання, щодо збереження шлюбу відповідачка дала пояснення про неможливість його збереження.
Відповідно до ч. 2 ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
Спору про розділ спільного майна немає.
Керуючись ст.ст. 109, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 88 ч. 1, 130,209, 212, 213, 214, 215, ЦПК України, ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” від 1993 р., суд –
В И Р І Ш И В :
Шлюб, зареєстрований 15 жовтня 2005 р. у відділі реєстрації актів цивільного стану по місту Слов’янську Слов’янського міськрайонного управління юстиції Донецької області, актовий запис № 643, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2- розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути державне мито на користь держави з ОСОБА_1 у сумі 25 грн. 50 коп. (грн. Двадцять п’ять 50 коп.), ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження рішення і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Слов’янського
міськрайонного суду С.Л.Музикант