Справа № 2-1211/10
У Х В А Л А
3 вересня 2010 року Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Верьовочніков В.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення способу участі у вихованні дитини,
У С Т А Н О В И В:
19.08.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом із вимогами розірвання зареєстрованого між ним та ОСОБА_2 шлюбу, а також визначення способу його участі у вихованні дитини.
Ухвалою судді Жмеринського міськрайонного суду від 21.08.2010 року даний позов був залишений без руху із наданням позивачу терміну до 31.08.2010 року, але не більше п’яти днів з дня отримання ухвали, для виправлення недоліків щодо форми та змісту заяви, пов’язаних з тим, що позивачем належно не обґрунтовані вимоги та не зазначені докази на підтвердження викладених обставин щодо припинення спільного ведення господарства та неможливості спільного проживання сторін, створення позивачу відповідачкою перешкод у спілкуванні та вихованні дитини; окрім того резолютивна частина вимог щодо визначення способу участі у вихованні дитини не має чіткого та конкретного визначення.
У встановлений строк визначені ухвалою судді недоліки позовної заяви позивачем не усунуті.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» - позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати ст. 119 ЦПК України; у зв’язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Згідно вимог ч.2 ст.121 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає вимоги щодо усунення недоліків заяви, остання вважається неподаною і повертається заявнику.
З урахуванням викладеного доходжу висновку, що позивачем ОСОБА_1 у встановлений судом термін належним чином не усунуті недоліки позовної заяви; керуючись ст.119 - 121 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення способу участі у вихованні дитини вважати неподаною та повернути позивачу.
Зобов’язати управління державного казначейства м.Жмеринка повернути ОСОБА_1 8 гривень 50 копійок судового збору (квитанція №ПН733 від 17.08.2010 року Вінницької філії АБ "Енергобанк") та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (квитанція №ПН734 від 17.08.2010 року Вінницької філії АБ "Енергобанк").
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків її оскарження.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п’яти днів з дня її отримання, до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.
СУДДЯ