Судове рішення #11828565

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


28 жовтня 2010 р.

08 год.30 хв. Справа № 2-а-5189/10/2170

                              


Суддя Херсонського  окружного адміністративного суду Гомельчук С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у  Херсонській області до  приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у  Херсонській області (далі-позивач) звернулося до суду з позовом до  приватного підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач) про стягнення  штрафних санкцій в розмірі 1700 грн.  

У позовній заяві представник позивача  позовні вимоги обгрунтовує тим, що12.07.2010 позивачем проведено перевірку кафе, що належить відповідачу щодо додержання суб'єктом господарювання вимог, встановлених  законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі  алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, про що складено акт перевірки, на підставі якого прийнято рішення про застосування до  приватного підприємця ОСОБА_1 штрафних  санкцій в розмірі 1700 грн. Відповідач не сплатив у встановлені законодавством строки суму штрафу, а тому дана сума заборгованості підлягає  стягненню.

Відповідач письмових заперечень  проти позову та заяви про його визнання   не надав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк  та порядок подання заперечення проти позову,  а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується  повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи та було направлено за  місцем проживання    ПП ОСОБА_1: АДРЕСА_1  та отримано відповідачем під розписку13.10.2010. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у порядку скороченого провадження за наявними у справі доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,  суддя прийшов до наступного.

Відповідно до ст.16 Закону України  "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від   19.12.1995 року  № 481/95-ВP (далі - Закон № 481/95-ВP) контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до п.п.5 , 6 Порядку застосування фінансових санкцій (ст. 17 Закону № 481/95-ВP), затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790  підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є:

- акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;

- результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта підприємницької діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених п. 2 Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.

Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції.

Згідно зі ст. 17  Закону України  "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від   19.12.1995 року  № 481/95-ВP до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. 

У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення  сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.

Як  вбачається з матеріалів справи,  12.07.2010 відповідно до направлення на перевірку від  07.07.2010  № 139  позивачем  проведено перевірку кафе, яке   розташоване за адресою:  вул.Білозерська,1, с.Приозерне, м.Херсон  та  належить  відповідачу. Перевірка проведена з питань  додержання суб'єктом господарювання вимог, встановлених  законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі  алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої  складено акт  № 135/32/01/3053211714  від  12.07.2010. Перевіркою встановлено  порушення відповідачем  роздрібної  торгівлі алкогольними напоями. На підставі акту перевірки від  12.07.2010  прийнято рішення від 26.07.2010 № 210533-2121-32 про застосування фінансових санкцій   до відповідача в розмірі 1700 грн. за   роздрібну торгівлю  алкогольними напоями без наявності ліцензії, яке направлено підприємцю   рекомендованим  листом з повідомленням про вручення  та отримано ним  під розписку та не оскаржено.  Станом на 30.09.2010 заборгованість зі сплати  штрафних санкцій  складає 1700 грн.

Під час перевірки була присутня  уповноважена особа відповідача - бармен ОСОБА_2  Від підписання та отримання примірника  вищенаведеного  акту   ОСОБА_2    відмовилася, про що складено акти  від 12.07.2010.

Оскільки    приватним підприємцем  ОСОБА_1  не  оскаржено  у встановленому  законом  порядку  рішення про застосування  штрафних  санкцій  та не сплачено у строки суми штрафу  в розмірі 1700 грн., а  тому  дану заборгованість належить стягнути в судовому порядку.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги  регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у  Херсонській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України,  з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163, 183-2 КАС України, суддя, - 

постановив:

Позов  задовольнити повністю.

Стягнути з  приватного підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, до державного бюджету   фінансові (штрафні) санкції   в розмірі 1700(одна тисяча сімсот) грн. на р/р 31116106700002, код платежу 21081100, код банку 24104230, ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010.   

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була  подана  у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили  після закінчення апеляційного розгляду справи.



Суддя                                                                                                                           С.В.Гомельчук

кат. 6.6.5

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація