ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2010 р. Справа № 2-а-4852/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Гомельчука С.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Новокаховського міського центру зайнятості до товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Югтранс"" про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття,
встановив:
Новокаховський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Югтранс"" про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в розмірі 361 грн. 90 коп.
У судове засідання сторони не з'явилися. Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у порядку письмового провадження. Відповідач до суду не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, яке міститься у справі.
Відповідно до ч.6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з викладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
У позовній заяві, представником позивача зазначено, що відповідач станом на 10.09.2010 має недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття на загальну суму 361 грн. 90 коп. в тому числі 263 грн. 19 коп. страхових внесків роботодавців та 98 грн. 71 коп. страхових внесків застрахованих осіб. Дана заборгованість ТОВ "Компанія "Югтранс"" добровільно не сплачена , не оскаржена у встановленому законодавством порядку, а тому недоїмка в розмірі 361 грн. 90 коп. підлягає стягненню в судовому порядку.
Дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 4 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ” від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (далі - Закон №1533-ІІІ) відповідач є платником страхових внесків.
Страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік.
Взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється Фондом на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду, а фізичних осіб, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - у тижневий строк після укладення трудового договору (контракту) з першим із найманих працівників.
Згідно п.2 ч.2 ст.35 Закону №1533-ІІІ роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Пунктом 6.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 р. № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за № 30/5221 передбачено, що роботодавці щокварталу складають у двох примірниках розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (додаток 6), один екземпляр якої подається до центру зайнятості, у якому він перебуває на обліку, до: до 20 (а за рік - 25) числа місяця, наступного за звітним періодом.
Статтею 38 Закону №1533-ІІІ передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Частиною 1 ст.15 Закону №1533-ІІІ встановлено, якщо в результаті дій з боку страхувальника або страховика сталося порушення законодавства, орган державного нагляду у сфері страхування на випадок безробіття вказує на допущені порушення, встановлює строк для їх усунення. У разі якщо протягом цього строку страхувальник або страховик не усуне порушення, незаконне рішення скасовується спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики з наступним відшкодуванням збитків за рахунок страхувальника або страховика, які допустили порушення. У двотижневий строк страхувальник або страховик можуть оскаржити рішення органу державного нагляду до суду.
Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість відповідача становить 361 грн. 90 коп., що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків до Фонду загальноообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за I півріччя 2010 року, поданою ТОВ "Компанія "Югтранс"" до Новокаховського міського центру зайнятості 15.07.2010. Заборгованість виникла за період квітень - травень 2010 року, а саме по страхових внесках роботодавців недоїмка складає 101 грн. 54 коп.(73 грн. 84 коп. за квітень +27 грн. 70 коп. за травень ); по страхових внесках, утриманих з заробітної плати застрахованих осіб - 260 грн. 36 коп.(189 грн. 35 коп. за квітень +71 грн. 01 коп. за травень).
Станом на 10.09.2010 року доказів погашення відповідачем заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття суду не надано.
Оскільки ТОВ "Компанія "Югтранс"" не виконано обов’язку страхувальника, передбаченого Законом № 1533-ІІІ, добровільно не сплачено суму недоїмки, а тому заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 361 грн. 90 коп. підлягає стягненню.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Новокаховського міського центру зайнятості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.94, 122, 158-163, 167 КАС України суд,-
постановив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Югтранс"", ідентифікаційний код 31740177, до бюджету на користь Новокаховського міського центру зайнятості заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття на загальну суму 361(триста шістдесят одна) грн. 90 коп., а саме
- 263 (двісті шістдесят три) грн. 19 коп. на р/р 37170301900012, код платежу 50040100, код одержувача - 24103977, банк ГУДКУ в м.Херсоні, МФО 852010;
- 98 (дев'яносто вісім) грн. 71 коп. на р/р 37179302900012, код платежу 50040200, код одержувача 24103977, банк ГУДКУ в м.Херсоні, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя С.В.Гомельчук
кат. 6.14