№2а-916/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2010 року Дарницький районний суд м. Києва в складі головуючого - судді Даниленко В.В., при секретарі Дядейко К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про перерахунок розміру пенсії, суд –
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою та просив зобов»язати відповідача провести перерахунок призначеної пенсії.
В судове засідання позивач не з”явився, але надав суду заяву в якій просив провести розгляд справи у його відсутність.
Представник Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва в судове засідання також не з”явився, але надав суду заяву в якій просив провести розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги зеперечив та просив у задоволенні позову відмовити.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва з 13.08.2009 р., загальний стаж складає 40 років, 5 місяців, 7 днів, отримує пенсію за віком, яка на 01.04.2010року складає 4576,56грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України ограни державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне спрахування» № 1058-VI від 09.07.1993 р., для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу
Відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне спрахування» № 1058-VI від 09.07.1993 р., у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 69 - 71, 158 - 163 та 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 19 Конституції України, ст.. 40, 42 Закону України «Про загальнообов»язкове пенсійне спрахування» № 1058-VI від 09.07.1993 р., суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати відмову Управління пенсійного фонду України в Дарницькому районі м.Києва неправомірною.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва провести перерахунок пенсії ОСОБА_2, згідно ст.40 ЗУ „Про загальнообов”язкове пенсійне страхування”, виключити 60 календарних місяців підряд (з 2005р. по 2009р.)
В решті позовних вимог – відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі та апеляційної скарги на постанову суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: