Судове рішення #11819407

Справа № 2- 4178

                                                                                                                                                              2010 рік

Р  І  Ш  Е  Н  Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

14 вересня 2010 року                                                                          м. Білгород - Дністровський

Білгород – Дністровський міськрайонний  суд  Одеської області

у складі: головуючого – одноособово судді Лук’янчук О. В.

   при секретарі – Скалозуб Л.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Старокозацької сільської ради про встановлення факту належності майна та визнання права власності,

Встановив:

 

Позивач звернувся до суду із позовом до відповідача про встановлення факту належності майна та визнання права власності, вказуючи, що вона являється спадкоємицею за заповітом спадщини, яка відкрилася після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року та складається із: житлового будинку АДРЕСА_1, однак оформити свої спадкові права не змогла, оскільки спадкодавець до дня смерті не оформила право власності на будинок, у  зв’язку з чим позивач звертається із зазначеним позовом до суду.

Позивач позовні вимоги підтримує, просить задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, згідно наданої на адресу суду письмової заяви, просить справу розглядати у його відсутність, з позовом згоден, заперечень не має.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, які є  в матеріалах справи, суд приходить до наступного.

У судовому засіданні встановлено, що житловий будинок  АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2.

За життя ОСОБА_2 склала заповіт, згідно якого усе своє майно вона заповідала позивачу.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть.

Після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року відкрилася спадщина, яка складається із житлового будинку АДРЕСА_1.

Позивач вказує, що ОСОБА_2 до дня смерті не оформила право власності на житловий будинок.

Із оглянутої спадкової справи, а саме довідки Старокозацької сільської ради від 26.01.2010 року вбачається, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року на день смерті постійно проживала та була зареєстрована в АДРЕСА_1, з 1979 року.

Дійсно, згідно довідки КП «Білгород – Дністровське БТІ» від 15.07.2010 року № 1277 інвентаризація житлового будинку по АДРЕСА_1 проведена, але видати витяг з реєстру прав власності не представляється можливим, у зв’язку з тим, що власник ОСОБА_2 до дня смерті не оформила право власності на житловий будинок.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне встановити факт належності ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, житлового будинку  по АДРЕСА_1.

Спадкоємцем за заповітом спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року є позивач.

Згідно ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину   або не прийняти її.

Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до положень ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину , але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкоємцем , має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини . При цьому згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців , який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 2 ст. 325 ЦК України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками  будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Відповідно до ч. 1 ст. 328 ЦК України  право власності вважається набутим  правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Як пояснила у судовому засіданні позивач, що після смерті матері вона у встановлений законодавством строк звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, однак свідоцтво про право на спадщину за заповітом не одержала.

Згідно відповіді Білгород – Дністровської районної державної нотаріальної контори Одеської області від 04.09.2010 року № 1527/02-14 за даними Спадкового реєстру спадкова справа до майна ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року була заведена 28.01.2010 року за № 24/2010. До кола спадкоємців входить: ОСОБА_1, дочка, яка 28.01.2010 року подала заяву про прийняття спадщини за № 53.

Таким чином, суд враховуючи положення ст.ст.1269- 1270 ЦК України та приймаючи до уваги, те, що позивачем протягом встановленого законодавством строку подано заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини на все спадкове майно, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, доведені та такі, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 328, 325,1261,1269 ЦК України, ст. ст.10,11, 60, 213-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до Старокозацької сільської ради про встановлення факту належності майна та визнання права власності.

Встановити факт належності ОСОБА_2,  яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року житлового будинку АДРЕСА_1.

Вважати ОСОБА_1 такою, що прийняла спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року та складається із:  житлового будинку АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на: житловий будинок АДРЕСА_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація