Судове рішення #11818750

                 

                                    Справа № 2-746/10р.

                                                          Р І Ш Е Н Н Я

 І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

    25 жовтня 2010 року          Сколівський  районний суд Львівської області у складі :

    головуючого  - судді          Гуменної Н.М.

    при секретарі -                    Трембач М.М.,

      розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сколе Львівської області в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру  аліментів,

                    в с т а н о в и в:

           Позивач звернувся до суду з позовом про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4ІНФОРМАЦІЯ_2року народження.

Свою вимогу позивач мотивує тим, що від шлюбу, в якому він перебував з відповідачкою у них народилось дві доньки, які на даний час є неповнолітніми. Згідно рішення Сколівського районного суду Львівської області з нього на користь відповідачки, на утримання дітей, стягуються аліменти в розмірі 800 грн. На даний час у нього змінився матеріальний стан, так сплачуючи відповідачці аліменти у згаданому розмірі він залишається без засобів до існування, а тому, просить суд стягнути з нього в користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дітей у розмірі 1/3 частини від всіх видів доходів починаючи з 15.07.2010 року і до їх повноліття.

В судовому засіданні позивач дав пояснення аналогічні наведеним та доповнив, що його матеріальне становище погіршилось. Просить позов задоволити.

Відповідачка в судове засідання не з»явилася хоча про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки про виклик в суд.

Суд, визначив причини неявки відповідачки неповажними та ухвалив розглядати справу на підставі наявних у справі доказів.

Суд, заслухавши пояснення позивача, та дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

           Частиною 2 ст.182, ч.1 ст.183 Сімейного кодексу України передбачено, що розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, частка заробітку /доходу/ батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

            В судовому засіданні встановлено, що у позивача погіршилось матеріальне становище.

           Частиною 1 ст.192 Сімейного кодексу України передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника у разі зміни матеріального або сімейного стану платника або одержувача аліментів.

            Виходячи з вищенаведеного та, враховуючи те, що у платника аліментів змінився матеріальний стан, суд вважає, що з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання дітей, слід стягувати аліменти щомісячно у розмірі 1/3 частини від всіх видів доходів, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.          

Керуючись ст.ст.10-12,60,62,88,213,215,218 ЦПК України, ч.1п.1ст.367 ЦПК України, ст. ст. 180,182,183, 192 Сімейного кодексу України суд,

в и р і ш и в :

    Позов задоволити. Стягувати з ОСОБА_1, 1980 року народження, жителя смт. Дашава Стрийського району Львівської області на користь ОСОБА_2, 1980 року народження аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження у розмірі 1/3 частини всіх видів доходу, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно починаючи з 15.07.      2010 року.          

    Рішення суду у частині стягнення платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

            Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

           

            Суддя                             Н. Гуменна

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація