Судове рішення #11817745

Cправа  № 2–2840/2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

07 жовтня 2010 року Роменський міськрайонний суд Сумської області

                                     в складі:           головуючого судді        Шунько Г.О.,

                                                                   при секретарі              Вівденко В.Ю.

розглянувши у  відкритому судовому  засіданні в приміщенні суду м. Ромни цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання дитини, -

В С Т А Н О В И В:

27 серпня 2010 року  позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, в судовому засіданні позов підтримала, просила суд стягувати з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі 300 грн. щомісячно.

Відповідач  позов визнав частково, не заперечував проти стягнення з нього аліментів, але не погодився з розміром аліментів, зазначив, що він сплачує аліменти на користь позивачки на утримання старшого сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

У судовому засіданні встановлено, що згідно рішення суду від 15 серпня 2006 року № 2-938/06 шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 розірвано (а. с. 3).

Від шлюбу подружжя має двох малолітніх дітей сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. У свідоцтвах про народження дітей батьком  записаний відповідач  (а. с. 2).

    Відповідно до довідки квартального комітету Роменського міськвиконкому,  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 проживає з матір’ю  (а. с 4).

    Позивачка довела, що відповідач не надає матеріальну допомогу на утримання сина ОСОБА_4, проте сплачує аліменти на її користь на утримання старшого сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. У даний час відповідач офіційно ніде не працює, його доходи нестабільні.

Наведене свідчить, що між сторонами склалися спірні сімейні правовідносини  з приводу утримання дітей.

    Ці правовідносини регулюються ст. ст. 180, 182, 184  Сімейного  кодексу  України.

    Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

    Відповідно до ст. 184 Сімейного кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід то розмір аліментів визначається у твердій грошовій сумі.

Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров*я та матеріальне становище відповідача, який має задовільний  стан здоров’я, перешкод для його працевлаштування немає.

    Враховуючи викладене суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково, з врахуванням сплати відповідачем аліментів на утримання старшого сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Тому суд дійшов до висновку стягувати з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_4   в сумі 240 грн., але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи  стягнення з дня пред’явлення позову до суду - 27 серпня 2010  року  і до досягнення дитиною  повноліття.

    Відповідно до ст. 367  ч.1 п.1 ЦПК України слід допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за 1 місяць.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судовий збір на користь держави в розмірі 51 грн.

Крім цього, відповідно до ст. 81 ЦПК України з  ОСОБА_2 підлягає стягненню на користь держави  120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи .

Керуючись ст. ст. 10, 11, 81, 88, 209, 212, 214-215, 294,  п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, ст. ст. 180, 182, 184   Сімейного кодексу України, суд  –

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання дитини,  задовольнити частково.

    Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканця АДРЕСА_1, непрацюючого, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6,  мешканки АДРЕСА_2, аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі в розмірі 240 грн. щомісячно,  але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи  стягнення з дня пред’явлення позову до суду - 27 серпня 2010  року  і до досягнення дитиною  повноліття.

    Розмір аліментів підлягає індексації відповідно до закону.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат  на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

    Допустити негайне виконання рішення суду в частині  стягнення аліментів в межах суми платежу за 1 місяць.

 Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення, а особами, без участі яких було проголошено судове рішення – протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

         

    Суддя підпис…

    Копія вірна:

  СУДДЯ  РОМЕНСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ                                     Г.О. ШУНЬКО

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація