Судове рішення #11816976

                                                                                                             

                                                                                                                      Справа  № 2 – 2363 /2010 р.

                 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       

      11 жовтня 2010  року  Роменський міськрайонний суд  Сумської області в складі:

                                                    головуючого: судді  Міленка М.П.

                                                    при секретарі: Шаповаленко Н.І

                                                    з участю представника позивача:  ОСОБА_1

            розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ромни  справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про збільшення розміру аліментів ,-

 

В С Т А Н О В И В:

    26 липня 2010 року ОСОБА_2, посилаючись на положення СК України, звернулася  до суду з цим  позовом,  зазначивши,  що  сторони  1999 році  зареєстрували шлюб,  від якого  ІНФОРМАЦІЯ_5   народився син - ОСОБА_4. 25 жовтня 2005 року розірвали шлюб і рішенням Роменського міськрайонного суду від 06 лютого 2007 року з відповідача на її користь стягуються аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття. На даний час син навчається в шостому класі школи № 9 міста Суми по вулиці Харківській, де харчується, займається у спортивній школі, користується басейном та послугами репетитора з англійської мови, а також позивачкою щомісячно витрачається на його одяг та харчування в порядку 500 грн. Всього місячне утримання сина складає 1426 грн., тобто розмір її місячної зарплати. Сама позивачка на даний час навчається у вищому навчальному закладі, має на утриманні сина від іншого шлюбу, тому місячні аліменти в розмірі 200 грн., які сплачує відповідач, не можуть забезпечити належне утримання їх спільного  сина. З 01 липня 2010 року прожитковий мінімум для дітей віком від 6 до 18 років складає 921 грн., тобто мінімальний розмір аліментів з цієї суми становить 276 грн. 30 коп. (921 грн. Х 30% : 100% ). Відповідач має задовільний стан здоров»я, тому в змозі сплачувати аліменти з розрахунку 713 грн. на місяць, тобто половину мінімальних витрат на утримання сина (1426 грн. : 2).

            У  судовому  засіданні позивачкою та її представником підтримані заявлені вимоги. Крім того, в обґрунтування цих вимог представник позивача посилається також на положення ч. 4 ст. 183 СК України про те, що у разі збільшення встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину, одержувач аліментів має право звернутися до суду з позовом про відповідне збільшення їх розміру до платника аліментів.

    Відповідачем ці вимоги не визнані з тих підстав, що він не має постійних заробітків, крім щомісячних виплат аліментів ним купляються сину предмети одягу, а ІНФОРМАЦІЯ_4 його співмешканка народила дитину, що потребує додаткових матеріальних витрат. Крім того, позивачкою не надано доказів понесення додаткових витрат на утримання сина.

    Дослідженням матеріалів справи встановлено наступне.

            Сторони в 1999 році  зареєстрували шлюб,  від якого  ІНФОРМАЦІЯ_5   народився син - ОСОБА_4. 25 жовтня 2005 року розірвали шлюб і рішенням Роменського міськрайонного суду від 06 лютого 2007 року з відповідача на користь позивачки стягуються аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 200 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.    

    Син сторін навчається в шостому класі школи № 9 міста Суми по вулиці Харківській.

    За довідкою квартирного комітету позивачка проживає з двома дітьми та бабусею і отримує вищу освіту.

    Додатково до сплачуваних аліментів відповідач 25 серпня 2010 року придбав сину ОСОБА_4 предмети одягу на загальну суму 339 грн., що стверджується рахунком, а його співмешканка ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 народила дитину (медичне свідоцтво).

    Суд вважає  позовні  вимоги такими, що підлягають до часткового задоволення, враховуючи  наступне.

    Взаємовідносини сторін  та наявність дитини від  шлюбу сторін підтверджується актовим записом, довідкою  квартального комітету про перебування дітей на  утриманні позивачки.

    Між сторонами виникли відносини про аліментні обов'язки  батьків і дітей, врегульовані ст. ст. 180-184  СК України, про те, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей і аліменти сплачуються у твердій грошовій сумі або в частині від доходу батьків,  яка  не  може  бути  меншою  ніж  30%  прожиткового  мінімуму для  дитини відповідного віку. Відповідно до положень ч. 4 ст. 183 СК України, у разі збільшення встановленого законом мінімального розміру аліментів на дитину, одержувач аліментів має право звернутися до суду з позовом про відповідне збільшення їх розміру до платника аліментів.

    За ст. 192 ч.1 СК України розмір аліментів, визначених за рішенням суду, або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров»я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом .

            Згідно ст. 184 СК  України,  якщо платник аліментів  має нерегулярний заробіток, мінливий дохід,  частину  доходу   отримує в натурі,  а також  за наявності інших обставин,  що мають істотне значення,  суд за заявою платника   або одержувача  може  визначити розмір аліментів  у твердій грошовій сумі,  який  підлягає індексації  відповідно  до Закону. При наявності підстав  різниця  в розмірі аліментів  і  тридцятьма  відсотками прожиткового  мінімуму для дитини відповідного віку компенсується  державою. Станом  на час розгляду  справи  прожитковий  мінімум для дітей  від  6 до 18 років  складає по 921 грн. на дитину, тобто   мінімальна сума стягнення  становить  276 грн. 30 коп.  (921 грн. х 30% : 100%).

    Відповідач офіційно не працює, має задовільний стан здоров"я, зобов'язаний матеріально утримувати дитину, що свідчить про часткову обґрунтованість заявлених вимог, враховуючи фактичну наявність на його утриманні іншої малолітньої дитини та його участь у матеріальному забезпеченні сина ОСОБА_4 іншим способом, крім сплати аліментів. Суд вважає, що відповідач у змозі, враховуючи фізичний стан здоров»я сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_4 у розмірі 350 грн. щомісячно. При цьому судом враховуються ті обставини, що позивачкою не надано доказів в обґрунтування своїх вимог понесення витрат, пов»язаних з утриманням сина сторін в результаті харчування, охорони та прибирання школи, репетиторства, заняття у спортивній школі та платі за басейн.

            Судовий  збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі  120   стягується  з  відповідача.

    Виконавчий лист № 2-65/2007 року про стягнення з відповідача аліментів у розмірі 200 грн. відкликати з відділу ДВС Роменського міськрайонного управління юстиції до суду.

              Керуючись ст. ст. ст. 10, 11, 88,  212 -  215  ЦПК України, ст. ст. 180-184  СК України,  суд , -

В И Р І Ш И В:

          Позовні вимогі ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про збільшення розміру аліментів – задовільнити частково.

    Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, офіційно не працюючого, на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, мешканки АДРЕСА_2,  на утримання сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 350 (триста п»ятдесят) грн. щомісячно, підлягаючі індексації відповідно до закону, починаючи стягнення від дня пред»явлення позову до суду – 26 липня 2010 року, і до досягнення дитиною повноліття; на користь держави  - судовий збір 51 грн. та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи 120 грн., відмовивши в інших заявлених вимогах.

    Виконавчий лист № 2-65/2007 року про стягнення з ОСОБА_3 аліментів у розмірі 200 грн. відкликати з відділу ДВС Роменського міськрайонного управління юстиції до суду.

           Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 10 – ти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 –ти днів з дня отримання копії цього рішення.

    СУДДЯ: підпис...

     КОПІЯ ВІРНА:

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ                                                                                       М.П. МІЛЕНКО

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація