Копія
Справа № 2а-249/10
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без розгляду
20 жовтня 2010 року смт. Лисянка
Суддя Лисянського районного суду Черкаської області О.І. Золотоверхий О.І. розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області про визнання бездіяльності неправомірною та визнання права на отримання невиплаченої соціальної допомоги відповідно до Закону України « Про соціальний захист дітей війни»,
В С Т А Н О В И В :
Позивач 19.10.2010 року звернувся в суд з позовом до відповідача про зобов’язання нарахувати недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни за 2007-2009 роки.
Відповідно до ст. 107 КАС України суд при відкритті провадження у справі вирішує питання про те, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суд вважає, що даний позов не підлягає до задоволення та підлягає залишенню без розгляду з наступних підстав:
відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частина 2 ст. 99 КАС України ( із змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України “ Про судоустрій та статус суддів” від 07.07.2010 року № 2453-VІ) передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суд, вважає, порушення свого права на отримання доплати до пенсії у передбаченому Законом України «Про соціальний захист дітей війни», позивач мав дізнатися в момент отримання такої доплати, проте позов було подано лише 20 жовтня 2010 року, що свідчить про пропущення позивачем строку для звернення до суду.
Згіднодо ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Враховуючи положення ч.2 ст. 99 КАС України, позивачем пропущено строк звернення до суду з вимогами за період з 2007-2009 роки та не надано доказів пропущення строку звернення до суду з поважних причин і суд не вбачає підстав для його поновлення, а тому адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду .
Залишення адміністративного позову без розгляду не позбавляє позивача права повторно звернутися з адміністративним позовом до суду в загальному порядку.
Керуючись ст. ст. 99, 100, 107 КАС України, суд -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі Черкаської області про визнання бездіяльності неправомірною та визнання права на отримання невиплаченої соціальної допомоги відповідно до Закону України « Про соціальний захист дітей війни» залишити без розгляду.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Лисянський районний суд Черкаської області протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя – підпис
Суддя Лисянського райсуду О.І. Золотоверхий
- Номер:
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-249
- Суд: Косівський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Золотоверхий Олександр Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.01.2011
- Дата етапу: 02.03.2011