Судове рішення #11813284

Справа №2-9878/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2010  року             Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі: головуючого                 Процько Я.В.,

               з участю секретаря     Костиник О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Перша Тернопільська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до ОСОБА_2, третя особа Перша Тернопільська державна нотаріальна контора про визнання права власності на спадкове майно, посилаючись на те, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері ОСОБА_3 відкрилась спадщина на спадкове майно, а саме: земельну ділянку площею 0,06 га, розташовану на території Підгороднянської сільської ради, цільове призначення якої для садівництва і городництва, а позивач та відповідач ОСОБА_2 – дочка померлої, яка відмовляється від своєї частки у спадщині на користь ОСОБА_1, є спадкоємцями першої черги спадкування за законом. Оформити право на спадщину позивач не мав можливості, у зв’язку з деякими розбіжностями в правовстановлюючих документах, тому просить позов задовольнити.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримав та з мотивів викладених у позовній заяві просить його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала та не заперечила проти його задоволення.

Представник третьої особи Першої Тернопільської державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився.

Дослідивши та оцінивши зібрані докази по справі, суд встановив наступні обставини:

На підставі рішення Підгороднянської сільської Ради народних депутатів від 01.04.1994 року №99 ОСОБА_2 передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,06 га, розташовану на території Підгороднянської сільської ради, цільове призначення якої для садівництва і городництва, про що 30.11.1994 року Підгороднянською сільською Радою народних депутатів видано Державний акт на право приватної власності на землю серія ТР №07631.

ІНФОРМАЦІЯ_1 в м.Тернопіль у віці 75 років ОСОБА_3 померла (свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 видане 05.01.2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Тернопільського міського управління юстиції, актовий запис за №15) і після її смерті відкрилась спадщина на спадкове майно.

Відповідно до ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки, а отже до першої черги спадкоємців за законом належать позивач ОСОБА_1 та відповідач ОСОБА_2 – діти померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3

Відповідно до вимог ч.3 ст.1268 ЦК України сторони вважаються такими, що прийняли спадщину, оскільки проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини та протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не заявили про відмову від неї.

Згідно ч.1 ст.1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її, а відповідно до ч.2 та ч.5 цієї ж статті, не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням та незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні не заперечила проти спадкування майна позивачем ОСОБА_1

Відповідно до ч.1 ст. 1268 та ч.1 ст. 1269 Цивільного Кодексу України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину шляхом подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.

Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії державного нотаріуса Першої Тернопільської державної нотаріальної контори Дзюбановської О.І. від 05.08.2010 року позивачу ОСОБА_1 та відповідачу ОСОБА_2 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом у зв’язку з розбіжностями у прізвищі померлої відповідно до свідоцтва про смерть та у правовстановлюючому документі (Державному акті).

В силу вимог ст.392 ЦК України, власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Проаналізувавши докази в їх сукупності, суд вважає, що в даному випадку права позивача підлягають захисту, шляхом визнання за ОСОБА_1 права власності на спадкове майно.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 11 ч.1, 60, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 392, 1216, 1218, 1223, 1261, 1268, 1274, 1275 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, а саме: земельну ділянку площею 0,06 га, розташовану на території Підгороднянської сільської ради, цільове призначення якої для садівництва і городництва, в порядку спадкування за законом, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 його матері ОСОБА_2.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. .

Головуючий                                        підпис:

Копія вірна.

Суддя Тернопільського

міськрайонного суду                         Процько Я.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація