Справа № 2 –4006/10.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" липня 2010 року Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі :
Головуючого – судді Шестакової З.С.
при секретарі – Пометій Є.Т.
за участю:
позивача - ОСОБА_1
відповідача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду із позовом про стягнення аліментів, посилаючись на наступні обставини.
Вона із відповідачем перебувала у законному шлюбі з 03.01.2001 року по 14.06.2005 року.
Від цього шлюбу подружжя має дитину – сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Вона працює помічником вихователя у Нікопольському дитячому будинку але заробітної плати не вистачає для утримання сина.
Дитина проживає та перебуває на її утриманні та вихованні, відповідач допомоги не надає, тому просила стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі у розмірі 900 грн. з індексацією відповідно до закону, щомісяця, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду і до досягнення сином повноліття.
В судовому засіданні позивач змінила позовні вимоги, просить суд стягувати з відповідача аліменти на утримання сина у розмірі ј частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину певного віку щомісяця
Враховуючи той факт, що дитина знаходиться на її утриманні, відповідач має обов’язок і можливість надавати матеріальну допомогу, позивач просить суд задовольнити позов.
Відповідач у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 180 СК України " Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття".
Відповідно до ч. 3 ст. 181 СК України " За рішенням суду кошти на утримання дитини ( аліменти ) присуджуються у частці від доходу її … батька …"
Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України " Частка заробітку ( доходу ) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. "
Як було встановлено у судовому засіданні, сторони перебували у законному шлюбі з 03.01.2001 року по 14.06.2005 року (а.с.3,6).
Від цього шлюбу подружжя має дитину – сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4).
Вона працює помічником вихователя у Нікопольському дитячому будинку але заробітної плати не вистачає для утримання сина.
Дитина проживає та перебуває на її утриманні та вихованні (а.с.7), тому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі ј частини заробітків на її користь.
Виходячи із наведеного, суд приходить до висновку, що в силу ст. ст. 180 - 183 СК України відповідач має обов’язок надавати допомогу на утримання своєї дитини, оскільки вона потребує матеріальної допомоги, а він має можливість її надавати.
Також в силу ст. 88 ЦПК України з відповідача мають бути стягнуті судові витрати по справі на користь держави.
Керуючись ст.ст. 180 -183 СК України, ст. ст. 10,11,14,15,213-215, ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця міста Нікополя Дніпропетровської області на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ј частини усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину певного віку щомісяця, починаючи з 13.05.2010 року і до досягнення дитиною повноліття.
Допустити негайне виконання рішення у частині стягнення суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 51 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 грн. на користь держави.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з моменту подачі заяви про апеляційне оскарження , яка може бути подана протягом 10 днів з моменту проголошення рішення через Нікопольський міськрайонний суд або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ: