Судове рішення #11810394

                                                                                                                          Справа № 2-23/10

                                            К.29.

     

          Р І Ш Е Н Н Я

                І М Е Н Е М            У К Р А Ї Н И

             

       

12 квітня 2010 року                                      місто Житомир

Богунський районний суд міста Житомира в складі:

головуючого – судді                         Слюсарчук Н.Ф.

           з участю секретаря с/з                       Зелінської І. О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі цивільну справу за позовом ВАТ Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» в особі Житомирського РЕМ

до   ОСОБА_2

про   відшкодування збитків, -  

                                                           

                                                       ВСТАНОВИВ:

      Позивач в  лютому 2006 року звернувся до суду з вищезгаданим позовом, в якому просить стягнути з відповідача збитки, заподіяні ВАТ Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» в особі Житомирського РЕМ, при цьому посилається на те, що позивачем було виявлено порушення правил користування відповідачем електроенергією, а саме: самовільне підключення квартириАДРЕСА_1і до електромереж ВАТ ЕК «Житомиробленерго» після відключення за борги/відсутня пломба РЕМ на клемній кришці електролічильника/, про що було складено відповідний акт. Таким діями відповідача товариству заподіяні збитки, розмір яких згідно розрахунку становить 11 706 грн. 08 коп.

    В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав із підстав зазначених в позовній заяві, просив позов задовольнити.

    Відповідач під час розгляду справи позовні вимоги не визнала, заперечувала щодо задоволення позовних вимог, зазначила, що самовільного підключення до електромережі з її сторони не було, крім того акт про самовільне підключення складений в її відсутність.

Заслухавши представника позивача, відповідача та дослідивши докази в їх сукупності, оцінюючи їх за своїм внутрішнім переконанням, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

    Правовідносини між сторонами регулюються ст.ст. 526, 611, 626-631, 714 ЦК України,  Законом України «Про електроенергетику»,  Правилами користування електричною енергією для населення, затв. постановою  Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357, Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування  електричною енергією для населення, затв. постановою  НКРЕ України від 22.11.1999 року № 1416,  чинними на день їх виникнення.

Згідно зі ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», якою встановлено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику, визначено, що правопорушеннями в електроенергетиці, зокрема, є: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об’єктів електроенергетики, споживання енергії без приладів обліку, порушення правил користування електричною енергією.

Враховуючи вимоги п. 11, 14 Правил користування електричною енергією для населення, затв. постановою  Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357/ далі – Правила/ відповідальність за збереження приладів обліку, встановлених  в квартирі, на інших об’єктах споживача та пломб на них несе споживач. У разі виявлення зовнішнього пошкодження приладу обліку, зриву пломби або несправності  в його роботі споживач зобов’язаний негайного письмово повідомити про це енергопостачальника.

Відповідно до ст. 48, 53  Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією.

 У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, зокрема фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.

Постачання фізичним особам електроенергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією. Підключення електроенергії за заявою наймача/власника квартири/ і відкриття особового рахунку слід вважати фактичним укладенням договору на умовах, передбачених Законом України «Про електроенергетику»,  та Правилами.

Судом встановлено, що відповідач проживає в АДРЕСА_1 та є споживачем електричної енергії № особового рахунку НОМЕР_1 яку надає позивач.

30 березня 2005 року працівниками ВАТ Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» було виявлено порушення відповідачем Правил, яке полягало в самовільному підключенні, після відключення за борги, /відсутня пломба РЕМ на клемній кришці електролічильника/ квартири № 62 по вул. Войкова в м. Житомирі до електромережі, про що було складено відповідний акт № 01730.

Таким чином, судом встановлено, що у сторін виникли договірні правовідносини.

Виходячи із положень статей  526, 626-631 ЦК України, укладений договір є обов’язковим для належного виконання сторонами, відповідно до його умов, вимог ЦК та інших актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 611 ЦК у разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Факт самовільного підключення вказаної вище квартири, після відключення за борги, стверджується показаннями допитаних в судових засіданнях свідків – працівників енергопостачальника ОСОБА_4 та ОСОБА_5 які безпосередньо складали акт, а також показаннями свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7 котрі проводили підключення електроенергії після складання акту 25.05.2005 року. Показання даних осіб не викликають сумнівів та враховується судом, як доказ.

Відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування  електричною енергією для населення, затв. постановою  НКРЕ України від 22.11.1999 року № 1416, яка була чинна при виникненні спірних правовідносин,  та п. 53 Правил обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, визначається за величиною розрахункового споживання електричної енергії протягом порушення на підставі акту виявлених порушень, складеного відповідно до методики визначення обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, затвердженої НКРЕ. Із проведеного розрахунку розмір збитків за період з 13.03.2003 року по  30.03.2005 року становить 11706 грн. 08 коп, в тому числі НДС 1951 грн. 01 коп./а.с. 3, 36/ та підлягає стягненню з відповідача.

Аналізуючи зібрані докази по справі, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

У відповідності до вимог ст. 88 ЦПК України судові витрати  по справі суд покладає на відповідача, оскільки позивачі були звільнені від сплати при подачі позовної заяви,  та стягує судовий збір в сумі 117 грн. на користь держави.

   

На підставі викладеного,  керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212 – 215, 218 ЦПК України, ст. ст. 526, 611, 626-631, 714 ЦК України,  Законом України «Про електроенергетику»,  Правилами користування електричною енергією для населення, затв. постановою  Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357, Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування  електричною енергією для населення, затв. постановою  НКРЕ України від 22.11.1999 року № 1416, суд, -

   

                     ВИРІШИВ:

    Позов задовольнити.

    Стягнути з ОСОБА_2  на користь ВАТ Енергопостачальна компанія «Житомиробленерго» в особі Житомирського РЕМ на відшкодування заподіяних збитків 11 706 грн. 08 коп.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 117 грн.

Рішення може бути оскаржене до Житомирського апеляційного суду  через Богунський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

   

     

     Суддя:                         Н.Ф.Слюсарчук

 

  • Номер: 22-ц/790/5833/16
  • Опис: за позовом Полтавської Наталії Іванівни до Управління комунального майна та приватизації ХМР та інш. про поновлення порушеного права на приватизацію державного житлового фонду, визнання недійсним правочинів і скасування реєстрації права власності на житло
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-23/10
  • Суд: Апеляційний суд Харківської області
  • Суддя: Слюсарчук Наталія Федорівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.08.2016
  • Дата етапу: 19.08.2016
  • Номер: 22-ц/780/2651/18
  • Опис: Твердохліб І.І. до Твердохліб О.І. про встановлення факту прийняття спадщини, розподілу житлового будинку, визнання права власності на земельну ділянку та встановлення порядку користування земельною ділянкою
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-23/10
  • Суд: Апеляційний суд Київської області
  • Суддя: Слюсарчук Наталія Федорівна
  • Результати справи: в позові відмовлено; залишено судове рішення без змін, а скаргу без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.05.2018
  • Дата етапу: 11.07.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація