Справа №2-5327/10
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
29 жовтня 2010 року Мар’їнський районний суд Донецької області у складі: головуючий - суддя Лінник О.П., при секретарі Лахно Т.Г., розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності.
в с т а н о в и в :
Позивачка звернулася до суду із позовом про визнання права власності, у якій зазначила, що 20 березня 1968 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_5 та почали мешкати разом із його матір»ю ОСОБА_5 ОСОБА_6 у належному їй будинку АДРЕСА_1.ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 померла, після смерті якої відкрилася спадщина на вищевказаний будинок. Чоловік позивачки як до дня відкриття спадщини, так із дня відкриття спадщини мешкав у вказаному будинку. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 помер. Позивачка та відповідачі є спадкоємцями першої черги. Позивачка не має можливості звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки для цього необхідно отримати в РКП «Мар»їнське БТІ» «Витяг про реєстрацію права власності». Даний витяг позивачка отримати не має можливості, оскільки згідно довідки РКП «Мар»їнське БТІ» № 06-818 від 25.06.2010 року відомостей про реєстрацію права власності на домобудівлю не має.
Просить суд визнати за нею право власності.
У судове засідання позивачка не з’явилася, звернулася до суду із заявою, у якій підтримала позовні вимоги, просить суд розглянути справу без її участі.
Відповідачі позов визнали повністю, суду надані їх заяви.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав: відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідно до наданих документів позивачка є дружиною померлого. Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку він не заявив про відмову від неї. Оскільки інших спадкоємців немає, відповідачі позов визнали, суд вважає за можливе позовні вимоги задовольнити.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 1218, 1268 ЦК України, ст.ст.130, 174, 213-215 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності домобудівлю АДРЕСА_2, яке складається із жилого будинку А-1, загальною площею 63,7 кв.м., у тому числі жилою площею 31,1 кв.м. з господарськими побудовами: літня кухня Б-1, погреб п-1, сарай В-1, гараж Г-1, убиральня У-1, колодязь ж, огорожа.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 3,43 кв.м., яка розташована на території Єлизаветівської сільської ради, яка призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка належить ОСОБА_5 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії 11-ДН № 078065.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на грошові вклади, які зберігаються у філіалі № 3313\04 у с. Єлизаветівка Мар»їнського відділення № 3313 ощадбанку України на рахунку НОМЕР_1 у сумі 1067 грн. 20 коп.; на рахунку НОМЕР_2 у сумі 5642 грн. 05 коп.; на рахунку НОМЕР_3 у сумі 20 грн. 22 коп.; на рахунку НОМЕР_4 у сумі 3 грн. 45 коп. на ім»я ОСОБА_5, а також грошові вклади які зберігаються на рахунку НОМЕР_5 у сумі 4334 грн. 40 коп.; на рахунку НОМЕР_6 у сумі 2 грн. 81 коп. на ім»я ОСОБА_6
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Мар’їнський районний суд Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Лінник О.П.